Szkoły mogą liczyć na 100 tys. zł

0
515

Fundacja KGHM Polska Miedź rozpoczyna konkurs edukacyjny “Laboratoria XXI wieku”. Laureaci dostaną wsparcie finansowe na utworzenie nowoczesnej szkolnej pracowni chemiczno-fizycznej.

“Laboratoria XXI wieku” to kolejny po “Miedzianej Szkole Matematycznej” projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Polska Miedź. Tym razem, szkoły podstawowe mogą liczyć na pomoc w doposażeniu ich pracowni chemiczno-fizycznych w specjalistyczny sprzęt oraz pomoce naukowo-dydaktyczne. Fundacja KGHM Polska Miedź wesprze finansowo w formie darowizny najlepsze projekty. Szkoły, które wyróżnią się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zmodernizowania swojej pracowni lub stworzenia jej od podstaw, a ich projekty w znaczny sposób wpłyną na polepszenie warunków nauczania w ich szkołach, mogą liczyć na pomoc nawet do 100 tys. zł.

Konkurs skierowany jest do publicznych szkół podstawowych i ich zespołów położonych na terenie powiatów: głogowskiego, legnickiego, lubińskiego, polkowickiego, bolesławieckiego, jaworskiego oraz złotoryjskiego. Udział w programie jest bezpłatny. Zainteresowana szkoła powinna przedstawić projekt wraz z załącznikami na formularzu zamieszczonym na stronie internetowej Fundacji KGHM Polska www.fundacjakghm.pl. Wniosek należy przesłać na adres: Fundacja KGHM Polska Miedź, 59-301 Lubin, ul. M.Skłodowskiej-Curie 48. Nabór wniosków trwa do 26 października br.

Poprzedni artykułPolkowicka Familiada
Następny artykułWielki projekt biznesowy środowiska PdMP?