Wielki projekt biznesowy środowiska PdMP?

3
4078

Prezes PdMP Emilian Stańczyszyn figuruje na stronie swojego stowarzyszenia jako specjalista ds. mieszkalnictwa. Przypadek? Jak wynika z danych w KRS, prezes PdMP powiązany jest z pracownią projketową Głębowski Studio Architecture & Desig. Ta sama pracownia opracowywała  projekt kompleksu hotelowo-apartamentowego Shellter, który budowany jest przez spółkę, której wspólnikami są: Emilian Stańczyszyn, prezes Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic oraz córka Marioli Kośmider, również należącej do PdMP. Przypadek?

Sztandarowym projektem, którym chwalą się rządzącymi Polkowicami przedstawiciele Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic, w tym prezes Emilian Stańczyszyn, jest program Polkowice 2030+. To projekt rozbudowy miasta w kierunku Polkowic Dolnych. Informację o koncepcji architektonicznej zamieściła Telewizja Polkowicka na swoim fejsbukowym profilu. Projekt nowych Polkowic to koncepcja architektoniczno-urbanistyczna, która przygotowana została przez pracownię projektową: Głębowski Studio Architecture & Desig. Ta sama pracownia opracowywała  projekt kompleksu hotelowo-apartamentowego Shellter, który budowany jest przez spółkę, której wspólnikami są: Emilian Stańczyszyn, prezes Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic oraz córka Marioli Kośmider.

Shellter Hotel & Apartments to kompleks apartamentowo-hotelowy w Rogowie zawierający w sumie 750 lokali: 500 apartamentów i 250 pokoi hotelowych. Zaprojektowany został przez pracownię architektoniczną Glebowski Studio z Warszawy. Do budowy  kompleksu powołano spółkę celową Shellter, TLC INWEST Sp. z o.o. Sp. k. TLC INWEST. Jej wspólnikami są m.in. osoby związane z Porozumieniem dla Mieszkańców Polkowic i członkowie ich rodzin.

Sprawa jest bulwersująca. Lepsze Polkowice podczas konferencji prasowej  zarzucili urzędującemu ugrupowaniu brak transparentności w  procesie podejmowania decyzji.

Czy sytuacja w której pracownia architektoniczna wykonuje jednocześnie projekt dla Gminy Polkowice oraz prywatnej spółki budującej apartamentowce nad morzem, w której wspólnikami są m.in. Emilian Stańczyszyn i córka p. Marioli Kośmider  nie rodzi pytań o konflikt interesów? – mówi Łukasz Puźniecki kandydat na burmistrza Polkowic – Żądamy od p.  Wiesława Wabika wyjaśnienia jak przebiegała procedura wyboru pracowni, która opracowywała plan rozbudowy Nowych Polkowic i ile kosztowała. Tego wymaga transparentność i jawność życia publicznego – dodaje Łukasz Puźniecki.

 

 

Poprzedni artykułSzkoły mogą liczyć na 100 tys. zł
Następny artykułLudzie robią interesy

3 KOMENTARZE

  1. Jakie jest stanowisko pana Wabika w tej sprawie? Niech ujawni jak wybrał firmę planującą Polkowice Dolne!

  2. Nie wiem jak firmy starają się o kontrakty w mieście, czy mają jakieś powiązania. To jest moja odpowiedź – komentuje Wiesław Wabik.

    — Przetargi na grube miliony, a pan burmistrz Wabik “nie wie”… to się sprawdza firmy, np. w KRS

Comments are closed.