Falstrat w Eurolidze koszykarek CCC

0
1377

Nie udała się inauguracja Euroligi sezonu 2018/2019. W dzisiejszym pojedynku z Bourges Basket nasze dziewczyny niestety musiały uznać wyższość rywalek. Polkowiczanki przegrały 56:73.

Przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu miało miejsce miłe wydarzenie. Magdalena Leciejewska, która w poprzednim sezonie była kapitanem mistrzowskiej drużyny CCC Polkowice otrzymała podziękowanie od władz klubu oraz burmistrza Polkowic, Wiesława Wabika za wszystko co zrobiła dla CCC Polkowice. Przypominamy, że Magda zakończyła swoja owocną w sukcesy karierę.

Potem rozpoczął się mecz. Początek nie był najlepszy w wykonaniu naszych dziewczyn. Miały problemy ze skutecznością i to rywalki prowadziły. Po pięciu minutach było 3:10, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:25.

W drugiej kwarcie nasze dziewczyny nadal miały problem z trafianiem do kosza rywalek. Niska skuteczność rzutowa to był podstawowy powód tego, że do szatni schodziły z 21-punktową stratą (22:43). Polkowiczanki trafiły jedynie 25 procent rzutów. Rywalki 53%. Także pod tablicami lepiej spisywał się zespół z Francji, który miał na koncie 22 zbiórki, przy 17 pomarańczowych. Nic dziwnego, że trener naszej drużyny – Maros Kovacik do szatni schodził mając marsową minę i z całą pewnością rozmowa, która przeprowadził ze swoimi podopiecznymi do miłych nie należała.

Niestety w drugą połowę meczu polkowiczanki również nie weszły najlepiej. Szwankowała zwłaszcza defensywa. Rywalki często bez problemów przeprowadzały akcje w taki sposób, że kończyły je rzutami z czystych pozycji. Prowadziły głównie dzięki błędom naszych dziewczyn, a nie swojej dobrej grze. Podopieczne trenera Kovacika nie potrafiły przezwyciężyć impasu. Źle funkcjonowała gra pod koszem, nie szło na obwodzie. To była woda na młyn rywalek, które trafiały zarówno spod kosza jak i z dystansu. W końcówce trzeciej kwarty po celnym rzucie Johannes przewaga przyjezdnych urosła do 32 punktów (33:65) i stało się oczywiste, że tylko katastrofa może odebrać zespołowi z Francji zwycięstwo. Nic takiego się nie stało. W ostatniej kwarcie polkowiczanki odrobiły straty, ale ostatecznie na inaugurację Euroligi uległy Bourges Basket 56:73

CCC Polkowice – Bourges Basket 56:73

(12:25, 10:18, 11:22, 23:8)

CCC: Fagbenle 20, Hayes 12, Bone 9, Thomas 7, Leedham 6, Kaltsidou 2, Kaczmarczyk 0, Gajda 0, Puss 0.

Poprzedni artykułPoruszenie w ratuszu. Czego obawia się PdMP?