Kawa i błogosławieństwo dla górników i pracowników strefy

2
1674

Od kilku tygodni przedstawiciele Lepszych Polkowic pojawiają się na polkowickich przystankach z ciepłą kawą i herbatą. Inicjatywa Lepszych spotyka się z uznaniem i do akcji przyłączają się kolejne persony, w tym ks. Stanisław Czerwiński, kustosz Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Był kubek ciepłej kawy i poranne błogosławieństwo. Górnicy udający się do pracy w kopalniach i zakładach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mieli okazję spotkać dzisiaj zarówno kandydata na burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego, jak i ks. Stanisława Czerwińskiego, kustosza Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

To bardzo miły gest. Myślę, że wszystkim górnikom robi się cieplej, przede wszystkim w sercu, kiedy widzą, że ktoś o nich pamięta. To nie jest lekka praca. Nawet kubek kawy na przystanku potrafi sprawić, że dzień od razu jest lepszy– komentuje górnik z Polkowic. –Kiedy zjeżdżamy na dół, zawsze mówimy Szczęść Boże. Takie błogosławieństwo z rana, to naprawdę super sprawa– dodaje.

Akcja Lepszych  spotkała się z uznaniem ks. Stanisława Czerwińskiego, który docenił zaangażowanie kandydata na burmistrza Polkowic, Łukasza Puźnieckiego.

Cieszę się, że wśród wielu oddolnych inicjatyw, jest właśnie i ta. Ci ludzie rozpoczynają swoją pracę od właśnie z Panem Bogiem, pozdrawiając się nawzajem “Szczęść Boże”, czy ciesząc się, że ktoś o nich pamięta- mówi ks. Stanisława Czerwińskiego.

Łukasz Puźniecki, kandydat na burmistrza Polkowic podkreśla, że akcja ma związek z bogatą tradycją górniczą, którą chce kultywować, a przede wszystkim oddać szacunek wszystkim górnikom.

O akcji usłyszeć możemy również w katolickiej rozgłośni Radio Plus Legnica: Poranna kawa dla górników

 

Poprzedni artykułPracowite dni ratowników KGHM
Następny artykułPoruszenie w ratuszu. Czego obawia się PdMP?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

2 KOMENTARZE

  1. Czy po 2 turze wyborów też będą stać? Czy to tylko taka kawa wyborcza 🙂

  2. Daję swoje poparcie dla Łukasza. Byle by tylko po wygranych wyborach #LP nie zajęły się tylko rozliczaniem poprzedniej władzy ale żeby realizowali swój program wyborczy. Tego chcą polkowiczanie. Nie potrzebujemy niepotrzebnej wojenki w ratuszu. Wiadomo, że będą teraz dwa obozy ale niech cała energia nie skupia się na zwalczaniu jedni drugich.

Comments are closed.