Kolej na Polkowice

1
3297

Marszałek  Województwa chce wybudować w regionie kolej trój-aglomeracyjną. Siecią szybkich połączeń kolejowych miałyby zostać skomunikowane aglomeracje wrocławska, sudecka i legnicko-głogowska. Jak sam podkreśla, uda się to tylko przy współpracy z Łukaszem Puźnieckim, kandydatem na Burmistrza Polkowic.

Od lewej: Łukasz Puźniecki- kandydat na burmistrza Polkowic, Cezary Przybylski- Marszałek województwa dolnośląskiego, Tomasz Kulczyński- kandydat na burmistrza Chocianowa, Tymoteusz Myrda- radny sejmiku wojewódzkiego

Rozwój kolei regionalnej zapewni możliwość sprawnego poruszania się mieszkańcom trzech dolnośląskich aglomeracji: wrocławskiej, sudeckiej (Jelenia Góra, Kamienna Góra, Wałbrzych, Świdnica, Dzierżoniów i Bielawa) oraz legnicko-głogowskiej. – Chcemy połączyć te aglomeracje tak,  by były spójne wewnętrznie i zewnętrznie– mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Zaznacza również, że z roku na rok rośnie znaczenie spółki samorządowej. – Koleje Dolnośląskie to przede wszystkim niezwykle atrakcyjna oferta dla wszystkich podróżujących po naszym regionie, którzy w komfortowych warunkach mogą dojechać do pracy, czy szkoły, ale również poznać najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku. Stawiamy na stały rozwój stąd kolejne inwestycje w nowoczesny tabor, czy systemy informacji pasażerskiejmówi.

-Cieszę się, że Łukasz startuje, bo tylko on jest gwarantem tego, że w Polkowicach pojawi się kolej. Rozpocznie realne prace nad skomunikowaniem Polkowic. Wiem o tym, bo go znam. To dobry menadżer, który przede wszystkim myśli o innych- dodaje.

Co na to sam kandydat? Zapewnia, że skomunikowanie regionu Polkowic z pozostałymi miejscowościami, stanowi dla niego priorytet.

Mamy konkretny pakiet rozwiązań na poprawę warunków podróżowania polkowiczan po regionie i naprawienia zaniedbań m.in. polkowickich władz w tej sferze- mówi Puźniecki.

 

Kolej aglomeracyjna w Polkowicach pomoże mieszkańcom dotrzeć nie tylko do ościennych  miejscowości (Lubin, Głogów), ale także  do Wrocławia. Umożliwi również  dojazdy  do pracy w specjalnej strefie ekonomicznej. To ogromna szansa rozwoju Polkowic.

 

 

 

Poprzedni artykułFalstrat w Eurolidze koszykarek CCC
Następny artykułTak tworzy się historia. Początek końca PdMP
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

Comments are closed.