12 listopada nie pójdziemy do pracy

0
870
foto: fb/Senat RP

Senat przyjął ustawę z poprawkami, ustanawiającą 12 listopada tego roku dniem wolnym od pracy. Przepisy wrócą teraz do sejmu.

Za ustawą głosowało 46 senatorów, przeciw było 20, 2 się wstrzymało od głosów.  Skreślona została preambuła ustawy oraz  zmiana eliminująca wskazanie, że nowo ustanowione święto będzie miało charakter uroczysty. Ponadto Senatorowie opowiedzieli się również za poprawką, aby 12 listopada obowiązywały zasady ograniczenia handlu. W związku z tym, dwa dni z rzędu nie zrobimy zakupów. 11 listopada jest również dniem wolnym od handlu.

Odrzucono natomiast poprawkę, zmierzającą do tego, aby 12 listopada służba zdrowia pracowała tak jak w dni wolne od pracy. Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 7, 8 i 9 listopada.

Ustawa o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wzbudza wiele kontrowersji i dzieli opinie publiczną. Marek Tatała, ekonomista FOR, mówi o “legislacyjnej kpinie” na swoim Twitterze. O sytuacji równie negatywnie wypowiada się publicysta i komentator polityczny Rafał Zimkiewicz.

Innego zdania jest natomiast strona związkowa. Przedstawiciele NSZZ “Solidarność” są zadowoleni z faktu, że ok. 800 tys. pracowników handlu także będzie mogło świętować 12 listopada

samorzad.pap

Poprzedni artykułNajwięksi przegrani wyborów samorządowych w Polkowicach
Następny artykuł[SKANDAL] Dlaczego straszą mieszkańców?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651