[SKANDAL] Dlaczego straszą mieszkańców?

8
8056
foto: pdmp.pl

Jeszcze niedawno PdMP szumnie ogłosiło, że 135 rodzin otrzymało zaproszenia do odbioru przydziałów na mieszkania, a kolejne 34 rodziny zostały zakwalifikowane do odbioru przydziału w 2019 roku. Chwilę później, po ogłoszeniu wyników I tury wyborów, doszło do skandalicznej sytuacji. Wiceburmistrz Renata Dembek wezwała do siebie jedną z rodzin i straszyła, że jeśli nie wygra urzędujący burmistrz, to mieszkania nie dostaną.

Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic zorganizowało spotkanie z rodzinami, którzy starali się o gminne mieszkanie. Podczas uroczystości rozdano pamiątkowe breloczki i zaproszenia do odbioru mieszkania.

 

W piśmie czytamy, że umowa najmu zostanie zawarta w momencie, kiedy mieszkaniec poświadczy, że dotychczasowe mieszkanie nie jest zadłużone. Nowi najemcy muszą więc mieć “czystą kartę”. Należy jednak się domyślać, że nie weryfikowano tego  przed rozdaniem “zaproszeń”, które de facto nie świadczą o przydzielonym mieszkaniu. W zaproszeniu napisane jest również, że docelowa umowa zawarta zostanie dopiero w ciągu miesiąca od daty oddania do użytkowania budynku.

Nie wiem po co ta szopka, chyba tylko po to, żeby pokazać jacy jesteśmy naiwni- mówi pani Justyna , która otrzymała z rąk przedstawicieli PdMP zaproszenie i breloczek do kluczy (imię zmieniliśmy na potrzeby artykułu. prawdziwa tożsamość znana jest redakcji. Nasza rozmówczyni obawia się o przyszłość swojej rodziny i pragnie pozostać anonimowa)

Dostałam wezwania do pani Renaty Dembek. Podczas spotkania pani Dembek powiedziała, że jeśli zmieni się burmistrz, to ona straci pracę, a ja i tak nie mam co liczyć na mieszkanie- mówi załamana pani Justyna. –To jest skandal! Mam rodzinę, dzieci. Boję się o swoją przyszłość. To jest horror!- dodaje.

Próbowaliśmy poprosić o komentarz Panią Renatę Dembek, ale nie było jej w urzędzie. Zapytaliśmy o to również rzecznika polkowickiego magistratu. Czekamy na odpowiedź.

Poprzedni artykuł12 listopada nie pójdziemy do pracy
Następny artykułŁukasz Puźniecki: Przywrócę miasto i gminę Polkowiczanom

8 KOMENTARZE

 1. A czego się spodziewaliście? Ciężko odejść od koryta. A pseudo otwarcie ZOL?. Pani Kośmider otwarła coś Co jest zamknięte. – Następna szopka. Jeżeli ktoś dostał pracę uczciwie nie ma się czego bać. Nowy burmistrz to normalny człowiek a nie pacynka przewodniczącego już byłej redy miejskiej.

  • O czym Ty piszesz człowieku?Doinformuj się o ZOL-u ,a potem się wypowiadaj.Chyba ,że jesteś zwykłym trolem internetowym (nie zdziwi mnie to)i z premedytacją piszesz nieprawdę.
   Ps.
   piszemy otworzyła nie „otwarła”

 2. Nic się nie należy domyślać, weryfikacja zadłużenia odbyła się długo przed otrzymaniem zaproszenia. W spółdzielni mieszkaniowej każdy musiał dostać pokwitowanie. Proszę więc o sprawdzanie pogłosek, pisanie faktów, a nie domysłów.A co na to przyszły burmistrz?niech on się wypowie na ten temat,uspokoi wyborców.

 3. Tak tak. Pacjenci siedzą lub leżą po ciemku. A może przy świecach? Wczoraj wieczorem stojąc na przystanku widziałam przychodnię. Zaciemnienie jak podczas wojny. Daj spokój facet i się nie ośmieszaj.

 4. Nie wiem dlaczego ale piszecie bzdury,podczas weryfikacji był dokument o potwierdzeniu nie zalegania z czynszem.Porozmawiajcie z innymi ludzmi ,którzy dostali przydziały na mieszkania też mogę mieć złość na kogoś,ale nie oceniam innych w taki sposób w jaki nie chciała bym aby mnie oceniano.

 5. No cóż, spodziewałem się tego. Pan Michał nerwowo reaguje 🙂 jak większość odchodzących właśnie od władzy. Ale co się dziwić. Czytając zarobki osób w miejskich spółkach to faktycznie można być wściekłym.

  Ale wróćmy do konkretów… choć zapomniałem jeszcze powrócić do jednej kwestii Panie erudyto.
  Twój cytat “piszemy otworzyła nie „otwarła” ” to …hmm nie wiem jak to powiedzieć delikatnie mówiąc świadczy o Twojej bardzo dużej niewiedzy. Cóż nie można być we wszystkim najlepszym
  Odsyłam do
  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;10279
  i jeszcze gdybyś podważał to info to:
  https://jaksiepisze.pl/otwarla-czy-otworzyla/

  Co do trola – bez komentarza. Szkoda słów.

  I w kwestii ZOL-a
  Jeżeli to prawda to przepraszam. Ale sprawdziłem w internecie i na stronie Twojego ulubionego ugrupowania jest wyraźnie napisane: “przyjęcie pierwszych pacjentów jest planowane na styczeń 2019 roku.”
  “pierwszy w Polkowicach zakład całodobowej opieki nad osobami przewlekle chorymi.”
  Żródło:
  http://www.pdmp.pl/otwarcie-zakladu-opiekunczo-leczniczego-coraz-blizej/

  Całodobowy. Poszedłem do pewności do przychodni i zapytałem strażnika czy jest otwarty ZOL. Niestety nie wiedział o co chodzi.
  I żeby nie było – NIE MAM żadnych wątpliwości, że Pani Dyrektor Kośmider jest dobrym menadżerem.Wydaje mi się, że ilość programów medycznych wdrożonych w Polkowicach jest całkiem duża. Nawet długość kolejek jest w miarę przyzwoita w porównaniu do innych przychodni. Zresztą faktycznie kolejki to chyba raczej zależą od NFZ a nie dyrekcji przychodni.

  Tylko czy można dwa dni przed wyborami robić dni otwarte nie mając w tym celu propagandowego?
  Po co to? Otwarcie dla duchów?
  Można to było zrobić po wyborach. Po co psuć sobie wizerunek?. Ludzie już nie dają się nabierać na takie postępowanie.

  Rozumiem, że w tej chwili przebywają tam duchy i personel medyczny – też duchy.
  To tak samo jak otworzyć sklep i pokazać klientom pełne półki. Ale z zastrzeżeniem – tylko wolno popatrzeć. i nie kupować.

  A zakład w końcu przyjmie pacjentów. I to jest naprawdę fajna sprawa. Należy się tym ludziom profesjonalna opieka medyczna. Popieram to w 1000%

  Tylko po co ta partyjna (stowarzyszeniowa) “szopka” ?

 6. Ja z synem mieszkam na 18 metrach w starym hotelu pani Renata Dembek obiecała że jeżeli będę płacić za mieszkanie to dostanę nowe większe mieszkanie mieszkam na wierzowcach już 4 lata dostałam to jako lokal socjalny niestety tego nie można nazwać socjalem mieszkanie jest małe nie ma kuchni i nie spełnia warunków do lokali mieszkalnych dla matek z dziećmi ani rodzin już od 4 lat place regularnie za mieszkanie nie mam zadłużenia a mimo to nawet nie dostałam się na listę tak kłamią ludzi wszystko robią pod publikę inflacja swoich znajomych urzędników jak normalny człowiek przyjdzie o pomoc w zamianie to jak to pan burmistrz powiedział on też mieszkał w wierzowcu z dziećmi tylko zapomniał dodać że miał trzy pokoje a nie jeden moim zdaniem to jest kpina

Comments are closed.