Anonimowy paszkwil. Znamy autora

4
5358

Na polkowickich osiedlach pojawił się tzw. “paszkwil” mający zdyskredytować  kontrkandydata obecnego włodarza miasta. Informacja składa się z dwóch części. Pierwsza część szkaluje Łukasza Puźnieckiego, natomiast druga część, to Program Komitetu Obywatelskiego “Solidarność” w Polkowicach. Jak donosi nasz informator, właścicielem tego dokumentu może być jeden z prominentnych działaczy PdMP.

W skrzynkach pocztowych polkowiczan pojawiła się dzisiaj szydercza publikacja, mająca na celu dyskredytację Łukasza Puźnieckiego, kandydata na burmistrza Polkowic. Dwuczłonowa publikacja przygotowana w dość niezdarny sposób i  nie jest opatrzona żadnym nazwiskiem. Zawiera dokument, który dotyczy Programu Komitetu Obywatelskiego “Solidarność” w Polkowicach z 1994 roku.

Jedna z osób, która znalazła paszkwila w swojej skrzynce pocztowej, skontaktowała się z nami. Autor paszkiwila ma wielkiego pecha. Nasz informator doskonale wie, kto stoi za przygotowaniem niezdarnego tekstu. Jak sam przyznaje, w 2011 roku skanował ten dokument dla jednego z najważniejszych działaczy PdMP.

 

Publikacja, która pojawiła się w skrzynkach stanowi ewidentnie naruszenie dóbr osobistych i karana jest  z paragrafu art 212 KK:

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Nie dalej jak wczoraj, urzędujący burmistrz złożył zawiadomienie na KPP Polkowice o możliwości popełnienia przestępstwa. Czy zrobi to również dzisiaj?

 

 

Poprzedni artykułCzy Wabik ma coś do ukrycia?
Następny artykułChocianów przygotowany na Wszystkich Świętych

4 KOMENTARZE

 1. Ludzie. Ktoś zeskanował dokument i na tej podstawie twierdzicie, że to jego skan został wykorzystany w tym paszkwielu. Jesteście aż tak mało inteligentni. I proszę nie kasujcie tego, bo 10 razy skasowaliście mój wpis. Może to Wy wykreowaliście tego paszkwila. To, co się dzieje jest totalną żenada i niestety spora w tym Wasza wina.

 2. Przecież to jasno widać, że Pani która to roznosiła żyje w innym świecie. Czy mi się wydaje czy to radna PdMP? Może się mylę. Oby tak było.
  A co tego paszkwila. To reklama filmu OBCY – DECYDUJĄCE STARCIE. Świetny film s-f. OBCY przylecą i wszystkich pożrą 🙂 Też bym nie chciał.
  Tylko akcja się toczyła na innej planecie. Może ona myśli że tam żyje? Obiecali przed wyborami szpital… już wiemy jaki 🙂

 3. Słuchajcie to PRAWDA. Ponad 20 lat wiedzieli o wszystkim. Robili wszystko aby ochronić nasze miasto. OBCY już lada moment będą i to dlatego jest taka informacja. My tu płaczemy ze śmiechu a możemy ze strachu.
  Zobaczcie – byliśmy ślepi i nie widzieliśmy nadchodzącej katastrofy. Dokładnie przeczytajcie.

  Przylecą Do Miasta Polkowice

 4. wiele osób rozpoznaje na filmie panią radną PDMP, może niech policja wyjaśni czy to prawda?

Comments are closed.