Czy Wabik ma coś do ukrycia?

0
2897
foto: tv polkowice- sesja rady miejskiej

Nie milknie sprawa debaty Puźniecki vs Wabik, która wzbudziła niemałe emocje wśród internautów. Przed przystąpieniem do rozmów o debacie, burmistrz miał wyjaśnić powiązania biznesowo-rodzinne najważniejszych członków PdMP, którzy są związani  z budową apartamentowców w Rogowie. Nie zrobił tego do dziś. Dlaczego?

Przypomnijmy, że debatę o Polkowicach zaproponował podczas konferencji inaugurującej kampanię Łukasz Puźniecki, kandydat na urząd burmistrza z ramienia Lepszych Polkowic. Oficjalna odpowiedź na zaproszenie do debaty pojawiła się na stronie Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic. Urzędujący włodarz miasta zaproponował wówczas spotkanie wszystkich komitetów wyborczych (KWW Lepsze Polkowice, KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Polkowicki Ruch Społeczny Beata Chaczko), razem z kandydatami na radnych. Łącznie około 100 osób.

Liderzy ugrupowań wystosowali wówczas wspólny komunikat, w którym  nie zgodzili się z narzuconymi warunkami przez rządzące ugrupowanie. Spotkanie przedstawicieli wszystkich komitetów wyborczych, podczas którego miały zostać ustalone szczegóły debaty, miało odbyć się 27 września, o godzinie 17. Chaczko, Marciniak i Puźniecki pojawili się tego dnia pod ratuszem i oczekiwali przyjścia 4. kandydata na urząd burmistrza. Wabik się  jednak nie pojawił.

W mediach społecznościowych Wabik opisuje sprawę jednak inaczej. Twierdzi, że to on zaprosił do debaty pierwszy, a pozostali kandydaci odmówili w niej udziału.

Kolejna rozmowa w sprawie debaty pojawiła się tuż po ogłoszeniu wyników I tury wyborów, w której wygrał Łukasz Puźniecki. Wabik udostępnił na swoim fejsbukowym koncie nagranie, w którym wraca do tematu debaty.

Odpowiedź Puźnieckiego była konkretna: “Przed pierwszą turą wyborów poprosiłem Pana o wyjaśnienie powiązań biznesowo-rodzinnych najważniejszych członków PdMP związanych z budową apartamentowców w Rogowie oraz koncepcją budowy nowych Polkowic. 
Ten temat budzi wielkie emocje wśród Polkowiczan. Zatem, do momentu, gdy nie otrzymam od Pana i Pańskiego przełożonego – Prezesa PdMP, informacji, które bulwersują opinię publiczną, informacji, o które proszą mieszkańcy Gminy Polkowice – nie widzę możliwości spotkania z Panem”.

Odpowiedź na zaproszenie W. Wabika

🤝Szanowny Panie Wiesławie, o debatę z Panem zabiegałem od sierpnia. Bezskutecznie. Zainteresował się Pan nią dopiero, gdy Pana notowania zaczęły spadać. Przypadek? Teraz zaprasza mnie Pan na spotkanie – co chce Pan przykryć rzekomą debatą? Powiedzmy to Polkowiczanom.👉Przed pierwszą turą wyborów poprosiłem Pana o wyjaśnienie powiązań biznesowo-rodzinnych najważniejszych członków PdMP związanych z budową apartamentowców w Rogowie oraz koncepcją budowy nowych Polkowic. Ten temat budzi wielkie emocje wśród Polkowiczan. Zatem, do momentu, gdy nie otrzymam od Pana i Pańskiego przełożonego – Prezesa PdMP, informacji, które bulwersują opinię publiczną, informacji, o które proszą mieszkańcy Gminy Polkowice – nie widzę możliwości spotkania z Panem. Nie przykryje Pan tematu powiązań biznesowo-rodzinnych w PdMP tematem debaty.#LepszePolkowice #Polkowice #transparentność #jawność #etyka #standarty #apartamenty #Rogowo

Publiée par Łukasz Puźniecki – Burmistrz blisko Mieszkańców sur Vendredi 26 octobre 2018

Od tamtej pory nie otrzymał odpowiedzi. Czy mieszkańcy dowiedzą się prawdy? Czy Wabik ma coś do ukrycia i dlatego nie odpowiada na zadane mu pytania?

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

Poprzedni artykułA niech bogacze oddadzą pałace – Milion nowych miejsc pracy
Następny artykułAnonimowy paszkwil. Znamy autora