Lepsze Polkowice: STOP oczernianiu!

0
3867

Lepsze Polkowice złożyły zawiadomienie w KPP Polkowice o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie paszkwili, szkalujących kandydata na burmistrza Polkowic, Łukasza Puźnieckiego. –Stop oczernianiu i prowadzenia negatywnej kampanii! W Polkowicach nie ma miejsca na tego typu zachowania– mówi Krzysztof Nester, pełnomocnik komitetu.

Paszkwile, które pojawiły się na polkowickich osiedlach to jeden z elementów brudnej kampanii wyborczej. Jak czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia o możliwości przestępstwa, materiał wskazuje, iż osoby dystrybuujące pełnią funkcje publiczne i są członkami Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic.

Dowodem w sprawie są zdjęcia osób roznoszących materiał.

Publikacja, która pojawiła się w skrzynkach stanowi ewidentnie naruszenie dóbr osobistych i karana jest  z paragrafu art 212 KK:

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

O sprawie pisaliśmy tutaj: SPRAWA PASZKWILI

Poprzedni artykułPuźniecki wygrywa po raz drugi z PdMP w sądzie
Następny artykułPostanowienie sądu miażdżące dla Wabika. PdMP… samo wykazało powiązania rodzinno-biznesowe