[PILNE] Prezes TV Polkowice obraża Polkowiczan i nie radzi sobie z krytyką!

6
6987

W Polkowicach czuć wiatr zmian, którego najwyraźniej nie mogą nadal zaakceptować osoby uzależnione finansowo od obecnej władzy. Na portalu społecznościowym Facebook Teresa Adamczyk, prezes TV Polkowice, zaatakowała jednego z użytkowników, po czym komentarz usunęła.

Teresa Adamczyk, w komentarzach pod stronniczym materiałem zaprezentowanym w Rozmowach Dnia TV Polkowice postanowiła skomentować zarzut, jakoby TV była bezstronna.

Prezes TV Polkowice odpisała użytkownikowi (pisownia oryginalna):

Komentarz bardzo szybko zniknął z medium, po tym, jak użytkownik zarzucił redaktor Adamczyk pogardę.

W wywiadzie w TV Polkowice “dziennikarka” nie zapytała ani o przegrane sprawy sądowe przez Wabika, ani – jak ten sąd wskazał – na powiązania rodzinno-biznesowe przy wyborze projektanta Nowych Polkowic.

TV Polkowice, której prezesuje Teresa Adamczyk, jest powiązana z urzędem umową na publikacje materiałów informacyjnych z gminy. Umowa corocznie podpisywana jest bezprzetargowo. Mąż Adamczyk, Robert jest z kolei prezesem miejskiej spółki PTBS, w której dyrektorem jest małżonka prezesa PdMP, Emiliana Stańczyszyna.

W programie Rozmowy Dnia w TV Polkowice, w ciągu ostatnich 40 odcinków aż 26 razy występowali przedstawiciele obecnej władzy ze stowarzyszenia PdMP.

W tym samym czasie nigdy do studia nie zaproszono ani jednego przedstawiciela pozostałych trzech komitetów, które startują w trwających obecnie wyborach samorządowych.

 

 

Poprzedni artykułCCC poniosło drugą porażkę w Eurolidze
Następny artykułMamy wstępne wyniki! Puźniecki Burmistrzem

6 KOMENTARZE

 1. Nie, no dosyć tego chamstwa. Jeżeli to co piszecie jest prawdą to trzeba z tym skończyć. Prawdziwy PRL w najgorszym wydaniu. jeżeli Ci ludzie zostaną gdyby jakimś cudem wygrał B. Wabik wyprowadzam się z tego miasta. Ale Polkowiczanie to inteligentni ludzie. Myślę, że wiedzą co zrobić. Odsunąć od władzy te elementy.

 2. To jakieś jaja? TV Polkowice powiązana z urzędem, Gazeta Polkowicka powiązana z urzędem. W tV Polkowice i gazecie tylko sam cukier na obecną władzę. Czyli żądzą nami BOHATEROWIE? Projekt zmian już jest w sejmie. Czas najwyższy ukrócić ten propagandowy proceder. Wybory już za 2 dni. Pokażmy gdzie ich miejsce.

 3. Artykułu chyba nie należy dać do dział;u NEWS. Każdy o tym wie co tam się dzieje w tych redakcjach. Całuski, głupie uśmiechy i uzgodnione pytania. Penie burmistrzu! Nie traktuj ludzi w taki sposób. Jesteśmy ludźmi inteligentnymi. Już po pierwszej turze powinniście to wiedzieć. Polkowiczanie to naprawdę mądrzy ludzie.

 4. Szanowny Panie Łukaszu Puźniecki i Panie Wiesławie Wabiku.
  Od kilku dni jesteśmy świadkami przepychanki pomiędzy kandydatami PdMP i LP. Ze względu na termin wyborów zapewne do debaty już nie dojdzie i nie poznamy stanowiska na wiele tematów frapujących Polkowiczan. Zatem proponuję na forum poruszyć kilka spraw, które zapewne zaciekawią mieszkańców Polkowic.
  Jeżeli w kampanie wyborczą jest już zaangażowane CBA w/s wyjaśnienia budowy apartamentów w Rogowie i wyboru biura projektowego to może kandydat PdMP wraz z kandydatem Lepsze Polkowice rozjaśnią mieszkańcom poniższe tematy zanim CBA zacznie sprawdzać przeszłość Polkowic.
  Proszę zatem o zajęcie stanowiska w poniższych tematach, które wymagają transparentności i wyjaśnienia w jaki sposób są gospodarowane i wydawane publiczne pieniądze:
  1. Budowy Ekranów akustycznych przy S3 w P-ce: wybór firmy wykonawczej, projektowej i jednocześnie dostawcy ekranów akustycznych firmy: Royal Development sp. z o.o. następnie przekształconą w World Acoustic Group S.A. (powiązanej z Royal Europa) w, której dziwnym zbiegiem okoliczności w Zarządzie jest… Emilian Stańczyszyn: https://krs-pobierz.pl/world-acoustic-group-spolka-akcyjna-i182952; http://krs.infoveriti.pl/World,Acoustic,Group,Chrostnik,Informacje,KRS,0000373208.html; Budowa Finansowana przez: Gmina Polkowice: https://gazetawroclawska.pl/polkowice-gmina-sfinansuje-ekrany-akustyczne/ar/144543
  2. Rozliczenie przez PdMP budowy: „Betonowego Parku w P-ce”: Całkowite Koszta inwestycji, sposób wyboru wykonawców ( Ekrany- pergole w parku budowała także firma: World Acoustic Group- w, której w zarządzie jest Emilian Stańczyszyn), wyboru biura projektowego, rozliczeń budowy ( przykładowo proszę o porównanie z kosztami budowy w podobnym okresie: „Parku Wrocławskiego w Lubinie”)
  3. Rozliczenie przez PdMP Budowy “Starówki” w P-ce (nowy “stary” rynek): Całkowite Koszta inwestycji, sposób wyboru wykonawców, wyboru biura projektowego, rozliczeń budowy, ( przykładowo proszę o porównanie z kosztami budowy w podobnym okresie: „Starówki, Rynku w Głogowie”)
  4. Wyjaśnienie sprzedaży/kupna historii gruntów (właścicieli) w P-ce pod inwestycje: Aquapark, Aquahotel, McDonalds, strefy ekonomicznej itd. gdzie inwestorem i właścicielem gruntów była Gmina Polkowice.
  5. Przyznawanie Bonów i kuponów Świątecznych pracownikom Urzędu Gminy Polkowice do zrealizowania w zaprzyjaźnionych rodzinnych firmach i salonach,
  6. Rozliczenie przez PdMP budowy: „Starostwo Powiatowe w P-ce”: Całkowite Koszta inwestycji, sposób wyboru wykonawców, wyboru biura projektowego, rozliczeń budowy, wprowadzonych “oszczędnościach” przy budowie.
  7. Rozliczenie przez PdMP budowy: „ Osiedle Nowe P-ce” za drogą S3: Całkowite Koszta inwestycji, sposób wyboru wykonawców, wyboru biura projektowego, rozliczeń budowy. Wydania warunków pozwolenia na budowę oraz sporządzonego planu zagospodarowania terenu.
  Zapewne znajdą się też inne ciekawe tematy, które wymagają transparentności.
  Z góry zaznaczam, że jest to propozycja tematów, które nurtują mnie i zapewne niektórych mieszkańców Polkowic. Oczywiście proponuję mieszkańcom Polkowic o wpisywanie swoich propozycji, które wymagają zajęcia stanowiska i wyjaśnienia przez kandydatów.
  PS. Nie podaję swoich danych ponieważ poruszanie niewygodnych tematów grozi pozwaniem do sądu przez PdMP i wjazdem na chatę CBA.
  Mieszkaniec_Pce

 5. A ZOBACZCIE CO ODPIERDZIELA CÓRKA PANI ADAMCZYK NA FACEBOOKU. TA TO DOPIERO SIĘ ROZSZALAŁA. ALE JAK TO MÓWIĄ NIEDALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI…

Comments are closed.