Puźniecki: Dziękuję za wszystkie głosy. Obiecuję, że nie zawiodę.

4
2818

Znamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych. W fotelu burmistrza zasiądzie Łukasz Puźniecki. Urzędujący włodarz miasta, Wiesław Wabik, obowiązki burmistrza będzie pełnił do 16 listopada.

Łukasz Puźniecki zdobył miażdżącą liczbę głosów- 7828 (67,03%), natomiast Wiesław Wabik uzyskał 3851 (32,97%). Frekwencja w gminie Polkowice wyniosła ponad 56%.

Jak mówi sam Burmistrz- elekt, jest ogromnie wdzięczny za każdy oddany głos. Nie zamierza zawieść zaufania swoich wyborców.

To była bardzo dynamiczna kampania, która budziła wiele emocji. To wynik ciężkiej pracy ludzi i dla ludzi. Staraliśmy się słuchać mieszkańców i razem z nimi zbudować program rozwoju Polkowic– mówi Łukasz Puźniecki. –Mieszkańcy chcą mieć swoich przedstawicieli, zarówno w radzie miejskiej, jak i powiatu. Chcą mieć przedstawicieli, którzy są blisko mieszkańców- dodaje.

Łukasz Puźniecki w pierwszych dniach swoich rządów zamierza przeprowadzić audyt. -Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, co się działo i dzieje w ratuszu. To miasto trzeba przywrócić Polkowiczanom.

 

Łukasz Puźniecki (36 l.), nie należy do partii politycznej. Od urodzenia mieszkaniec Polkowic. Pochodzi z rodziny górniczej. W Polkowicach ukończył szkołę podstawową, liceum i stawiał pierwsze kroki w dorosłość. Piastował funkcję radnego Rady Miejskiej, a obecnie jest menadżerem i działaczem społecznym.

 

Edukacja
Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Stale podnosi swoje kwalifikacje: studiował gospodarkę lokalną na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zarządzanie projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Praca
Przez cały okres aktywności zawodowej związany jest z pozyskiwaniem środków z europejskich funduszy strukturalnych dla polskiej gospodarki. Od 2016 roku jest preze-sem Agencji Rozwoju Regionalnego „ARLEG” S.A. w Legnicy.

Pasje
Dziecięca pasja do gry w szachy trwa nieprzerwanie. Lubi również wędrówki po górach oraz literaturę – zwłaszcza biografie. Jest miłośnikiem historii Kresów Wschodnich oraz uważnym analitykiem trendów towarzyszących rozwojowi obszarów miejskich.

 

 

 

Poprzedni artykułPuźniecki z najwyższym poparciem
Następny artykuł3 punkty zostają w Polkowicach
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

4 KOMENTARZE

  1. Brawo!. Wreszcie powietrze jest świeże. Aż żyć się dzisiaj chciało. Prawda jest taka, że poprzedniego burmistrza Wabika otoczenie do porażki przywiodło. Czy On tego nie widział? Niestety jak się jest na szczycie trzeba mieć twardą rękę. Odsiewać plewy od ziaren. Wygrała młode krew,, inne spojrzenie i człowiek budzący zaufanie. Ma Pan Panie burmistrzu Łukaszu 🙂 duży kredyt zaufania od Polkowiczan. Ja osobiście wierzę w powodzenie:)

  2. Ponoć już jedem z radnych miejskich z ramienia PdMP zrezygnował z członłowstwa w owej organizacji, oby nie zechciał się zaraz przefarbować. Teraz trzeba będzie uważać na takich spadochroniarzy. Zapewne będzie ich wielu.

Comments are closed.