Dodatkowe nasadzenia w rejonie nadleśnictwa Chocianów

0
403

Dwutlenek węgla to związek chemiczny, który w połowie odpowiada za efekt cieplarniany na ziemi. Powstaje w wyniku działalności człowieka: emisji związanej z przemysłem i gwałtownego zmniejszania się powierzchni leśnych. Skutki? Przesunięcia stref klimatycznych, klęski żywiołowe spowodowane przez np. huragany czy cyklony. KGHM wsparł pilotażowy program, który ma zmniejszać ilość gazów.

Lasy Państwowe wystawiły na aukcję Jednostki Dwutlenku Węgla ( JDW). Każda z nich to pochłonięty dodatkowo dwutlenek węgla w objętych projektem Leśnych Gospodarstwach Węglowych. To wyznaczone obszary leśne, na których prowadzone są dodatkowe nasadzenia innych gatunków drzew (także szybko rosnących), a także wprowadza się tam podszyt leśny i ochronę gleb. To przyczyni się do większego pochłaniania CO2. Cel, który wskazaliśmy, kupując JDW, to dodatkowe nasadzenia w rejonie Nadleśnictwa Chocianów – mówi Janusz Piątkowski, dyrektor departamentu polityki ekologicznej KGHM.

Plan Lasów Państwowych jest ambitny, a łączna powierzchnia objętych nim terenów to 12 tys. ha. Przychody z aukcji JDW w całości będą przeznaczone na cele wskazane przez poszczególnych nabywców. To kolejne rozwiązanie proekologiczne KGHM w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. (red)

Poprzedni artykułPiłkarz Górnika liderem klasyfikacji snajperów
Następny artykułPolkowicka młodzież przed historycznym awansem