Policjanci odwiedzili żłobek

0
730

W Żłobku Miejskim oraz Przedszkolu Miejskim nr 5 w Polkowicach gościli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, którzy opowiadali najmłodszym o swojej pracy i przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania podczas zabawy i w kontaktach z obcymi.

W ostatnich dniach polkowiccy funkcjonariusze uczestniczyli w wielu spotkaniach z dziećmi, współpracując z polkowickimi przedszkolami w ramach światowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Prowadzący pogadanki policjanci przedstawili dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i na ulicy. Tak jak podczas poprzednich spotkań funkcjonariusze skupili się na problematyce przemocy i za pomocą bajek przypomnieli jak należy się zachowywać podczas zabaw z rówieśnikami i w kontaktach z obcymi. Największe zainteresowanie wzbudził jednak pokaz ekwipunku policjanta i możliwość jego przymierzenia.

Ćwiczenia prowadzone przez policjantów z najmłodszymi polkowiczanami mają przekazać określoną wiedzę i umiejętności. Nie mniej ważnym aspektem jest również budowanie wśród najmłodszych wizerunku policjanta jako osoby, do której zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc.

st. sierż. Przemysław Rybikowski

Poprzedni artykułGórnik jesienią najlepszy
Następny artykułKacper Muszyński powalczy na Gali FEN 23