Kierowco! Spodziewaj się wzmożonych kontroli. Policjanci sprawdzają trzeźwość

0
763

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach od rana uczestniczą w kolejnej akcji na drogach powiatu polkowickiego pn. “Niebezpieczne Promile”.

Kierowcy powiatu polkowickiego mogą spodziewać się dzisiaj wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci badają przede wszystkim ich trzeźwość.

Dzisiejsze działania funkcjonariuszy są prowadzone w szczególności na drogach krajowych – głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci przebadają maksymalną liczbę kierujących pod kątem zawartości w ich organizmach alkoholu i narkotyków- informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Statystki wobec nietrzeźwych kierowców są bezwzględne. Dane z Komendy Głównej Policji mówią, że w 2017 roku policjanci przeprowadzili w sumie 17,8 mln kontroli trzeźwości. Podczas badań wykryto w sumie 109 405 nietrzeźwych kierowców.

Wynik wydaje się być zadowalający, jednak w porównaniu ze skalą europejską- mamy się czym martwić. Polska wciąż znajduje się w czołówce państw z najwyższym współczynnikiem liczby ofiar śmiertelnych ofiar wypadków na milion mieszkańców. Bardzo często winę ponoszą pijani kierowcy.

 

Poprzedni artykułSpacerek koszykarek CCC
Następny artykułKokaina w bananach. Narkotyki mogą być też w Polkowicach?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651