Wiemy, jakie było pierwsze zarządzenie Burmistrza Puźnieckiego! Znamy też nazwiska jego zastępców

4
4443

Pierwszym zarządzeniem, jakie wydał Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki było odwołanie Renaty Dembek z funkcji wiceburmistrza ds. społecznych. Wiemy już, że stanowisko obejmie Paweł Greń. Natomiast wiceburmistrzem  ds. gospodarczych został Wojciech Marciniak.

Burmistrz Łukasz Puźniecki  podczas wznowionej dziś inauguracyjnej sesji kadencji 2018-2023, podał nazwiska swoich zastępców.

Wojciech Marciniak, kandydat na burmistrza Polkowic z ramienia PiS, będzie pełnił funkcję wiceburmistrza ds. gospodarczych. Natomiast Paweł Greń będzie odpowiedzialny za sprawy społeczne. Nowy wiceburmistrz Paweł Greń jest doktorem nauk społecznych oraz wykładowcą w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Przez lata związany był z mediami, a w polkowickim magistracie pracował

Zaraz po sesji, Łukasz Puźniecki spotkał się prawnikiem i urzędnikami aby objąć obowiązki Burmistrza Polkowic.  Fot. P. Krażewski

również w wydziale komunikacji.

 

Praca na rzecz Polkowiczan to ogromne wyróżnienie. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zbudować lepsze Polkowice– zaznaczał Greń. Wśród zadań przed jakimi przyjdzie mu się zmierzyć będą sprawy oświatowe, czy też organizacja “zielonych szkół”.

Rajcy, w trakcie sesji, wybrali również wiceprzewodniczących Rady Miejskiej oraz składy komisji. Zastępcami przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Rozmysłowskiego będą Mariusz Zybaczyński oraz Czesław Dziatkiewicz. W trakcie posiedzenia pojawiła się także trzecia kandydatura ze Stowarzyszenia Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic. Zgłoszona przez radnego Emiliana Stańczyszyna, Mariola Kośmider, nie uzyskała jednak poparcia wśród radnych. PdMP zaproponowało później kolejną kandydaturę na to stanowisko, Wiesława Wabika. Tę również odrzucono.

Sytuację skomentował nam jeden z rajców: -To była celowa zagrywka radnego Stańczyszyna. Dobrze wiedział, że jego kandydatura na wiceprzewodniczącego jest skazana na niepowodzenie i zaproponował radną Kośmider z ramienia PdMP. Później radnego Wabika. To jak szukanie wszelkich dróg, by wrócić do władzy– komentuje.

Zmiany dotyczą również stanowiska skarbnika gminy. Dotychczasowa skarbnik, Krystyna Kozłowska złożyła pismo w związku z przejściem na emeryturę, a zastąpi ją Katarzyna Gryś.

Nowym rzecznikiem prasowym został Roman Tomczak. Zastąpił on Konrada Kaptura.

 

Poprzedni artykułW PCUZ działa punkt konsultacyjny dla osób dotkniętych przemocą
Następny artykułPolicja podpowie, jak spełnić… marzenia!
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

4 KOMENTARZE

  1. Niech się ktoś zainteresuje tym co dyrektor PCA wywozi ze swoich magazynów na basenie po zmroku.

  2. Niech ktoś wogóle zainteresuje sie PCA i władzą w ośrodku bo chyba starczy już tego mobbingu i poniżania pracowników.

  3. No właśnie… Ośrodek kultury ma potencjał, ale niedługo zabraknie w nim pracowników

  4. Brawo dla nowego Burmistrza ,zostało jeszcze kilka instytucjii do prześwietlenia,np.PCA

Comments are closed.