Kłusownicy w rękach policji

0
1180

Polkowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie Rezerwatu Przyrody Stawów Przemkowskich dokonywali nielegalnego połowu ryb. Zatrzymani przemkowianie za naruszenie przepisu ustawy o rybactwie śródlądowym odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przyłapali mężczyzn na gorącym uczynku.

Sprawcy z pomocą tzw. pobieraka, wędek i siatki wyławiali ryby z wody, po czym wkładali je do wcześniej przygotowanego pojemnika. Łącznie łupem kłusowników do czasu pojawienia się policjantów padło 26 płotek. Kłusowanie zostało przerwane przez funkcjonariuszy, którzy zatrzymali mężczyzn i doprowadzili do policyjnych cel– informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski.

Jak się okazało później, to nie pierwszy nielegalny połów, którego się dopuścili mężczyźni. 28-latek i 21-latek usłyszeli po pięć zarzutów dotyczących połowu ryb bez wymaganego zezwolenia za pomocą narzędzi lub urządzeń połowowych. Za złamanie przepisu ujętego w ustawie o rybactwie śródlądowym, który podejrzani naruszali na przestrzeni ostatnich lat, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzedni artykułPolicja podpowie, jak spełnić… marzenia!
Następny artykułŚmiertelny wypadek w ZG Rudna!
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651