Msza św. i wieńce dla poległych górników- Burmistrz Puźniecki zaprasza mieszkańców

0
1628

Jutro, 29 listopada, w rocznicę tragedii w kopalni “Rudna” w Polkowicach, z inicjatywy burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego, odprawiona będzie Msza św. w intencji górników, którzy polegli podczas pracy w kopalniach KGHM, oraz w intencji bezpiecznej pracy dla wszystkich pracowników spółki.

Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. dr Jarosław Święcicki, rozpocznie się o godz. 7 w kościele pw. św. Barbary na polkowickim Rynku. Po Mszy św. burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki oraz przedstawiciele dyrekcji kopalni ZG “Rudna” złożą kwiaty i wieńce przy pomniku Górnikom Polskiej Miedzi, usytuowanym w pn.-zach. części Rynku.

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki w imieniu swoim oraz dyrekcji kopalni ZG “Rudna” serdecznie zaprasza mieszkańców Polkowic, szczególnie górników i ich rodziny, do uczestniczenia we Mszy św. oraz w uroczystym składaniu kwiatów pod pomnikiem. Jutrzejsze uroczystości będą częścią obchodów Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy w KGHM.

29 listopada 2016 r. na jednym z oddziałów kopalni “Rudna” doszło do jednego z najtragiczniejszych wypadków w historii polskiego górnictwa. W wyniku wstrząsu górotworu zginęło ośmiu górników. Wczoraj dotarła do nas kolejna tragiczna informacja o śmierci górnika na kopalni ZG “Rudna Płn.”.

 

 

Poprzedni artykułWiemy, ile będzie zarabiał nowy burmistrz
Następny artykułPiłkarze na onkologii
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651