CCC zaczyna rządzić w Eurolidze

0
1192

Losy zwycięstwa w środowym meczu Euroligi pomiędzy podopiecznymi trenera Marosa Kovacika a francuskim ESVBA Lille Metropole ważyły się do samego końca. Ostatecznie wojnę nerwów wygrały polkowiczanki i pokonały rywalki 48:45 przywożąc z trudnego terenu komplet punktów.

Po 4 seriach spotkań w Eurolidze CCC Polkowice są na 3 miejscu w grupie za Rosjankami z Jekaterynburga i czeskim USK Praga. A już 5 grudnia w Polkowicach mecz z włoskim Familia Schio i wielka szansa na kolejną wygraną w Eurolidze…

Pierwsza połowa meczu, a zwłaszcza druga kwarta była w wykonaniu pomarańczowych dobra, a gospodynie spisywały się bardzo fatalnie. W ich grze było pełno chaosu, strat, niecelnych podań i chybionych rzutów. Polkowiczanki po 20 minutach prowadziły 31:13. Niestety po przerwie gra pomarańczowych ewidentnie siadła. Trzecia kwartę mistrzynie Polski przegrały 15 punktami i w ostatniej odsłonie było wiele emocji, ale niestety mało płynnej koszykówki. Ostatecznie tę wojnę lepiej zniosły polkowiczanki. W końcówce Jasmine Thomas zaliczyła akcję „2+1” i dała swojej drużynie prowadzenie 48:45. Niemal równo z syreną rzut rozpaczy oddała Laetitii Kamba, ale chybiła i mistrzynie Polski mogły cieszyć się z drugiej, bardzo ważnej wygranej w Eurolidze.

– To był bardzo trudny mecz. Zaczęliśmy dobrze, zyskaliśmy przewagę. Tempo gry było odpowiednie, niestety w trzeciej kwarcie zagraliśmy fatalnie. Zespół gospodyń był w tym czasie agresywny, nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Cała druga połowa była nie taka, jak się spodziewaliśmy. Wygraliśmy dzięki walce i uporowi, zwycięstwo w takich okolicznościach na pewno da nam energię na kolejne mecze. Wiemy co poprawić, by grać lepiej – skomentował po meczu trener Maros Kovacik.

ESVBA-LM – CCC Polkowice 45:48 (9:13, 4:18, 21:6, 11:11)

ESBVA-LM: Kamba 8, Evans 7 (10 zb), Bar 7, Mendy 7, Gomis 5, Sy-Diop 4, Diallo 4, Bremont 3, Jakovljević 0, Bjorklund 0.

CCC: Fagbenle 11, Thomas 9, Hayes 8, Leedham 7, Gajda 5, Kaczmarczyk 4, Kaltsidou 4, Kizer 0.