Oddali hołd poległym górnikom

0
1328

W rocznicę tragedii w kopalni “Rudna” w Polkowicach, z inicjatywy burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego, odprawiona została Msza św. w intencji górników, którzy polegli podczas pracy w kopalniach KGHM, oraz w intencji bezpiecznej pracy dla wszystkich pracowników spółki.

Przedstawiciele władz, dyrekcja kopalni ZG “Rudna” oraz mieszkańcy  Polkowic, złożyli hołd poległym  górnikom. W rocznicę tragedii, do której doszło  w Zakładach Górniczych “Rudna”, odprawiona została Msza św., a tuż po niej, złożono kwiaty i znicze przy pomniku Górników Polskiej Miedzi.

Pamięć o poległych górnikach nigdy nie zginie. Naszym zadaniem jest pielęgnować pamięć o naszych sąsiadach, braciach i ojcach, którzy odeszli na wieczną szychtę– mówi Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

W uroczystości udział wzięli również: starosta polkowicki Kamil Ciupak, wicestarosta Krzysztof Nester, przedstawiciele dyrekcji ZG “Rudna” oraz radni Lepszych Polkowic.

29 listopada 2016 r. na jednym z oddziałów kopalni “Rudna” doszło do jednego z najtragiczniejszych wypadków w historii polskiego górnictwa. W wyniku wstrząsu górotworu zginęło ośmiu górników.

Poprzedni artykułPiłkarze na onkologii
Następny artykułCCC zaczyna rządzić w Eurolidze
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651