Dzwonisz na 997? Sprawdź, gdzie się dodzwonisz

1
844

Od 12 grudnia  dzwoniąc w powiecie polkowickim pod numer 997, po drugiej stronie słuchawki nie usłyszymy już do Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Połączenie zostanie automatycznie przekierowane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które obsługuje linię alarmową 112.

-Od przyszłej środy osoba wybierająca numer 997 z dowolnego miejsca w powiecie polkowickim, zostanie połączona z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Zgłoszenie zostanie przyjęte przez operatora numerów alarmowych, wprowadzone do systemu i przekazane do dyżurnego odpowiedniej służb- wyjaśnia st. sierż. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Numer 997 nadal będzie aktywny, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatorów numerów alarmowych w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

Poprzedni artykułRozgrzewka CCC przed Euroligą
Następny artykułGórnik Polkowice samodzielnym liderem 1 ligi futsalu
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

  1. To jest najbardziej idiotyczny pomysł, jaki ci debile politycy i pseudospece od sprawnego powiadamiania ratunkowego wymyślili. Jeżeli CPR będzie lokalnie w Polkowicach to OK. Jeżeli jednak zgłosi się jakiś odbieracz zgłoszeń z Wrocławia, albo Legnicy to na dzień dobry mamy minimum minutę jeżeli nie dwie w plecy. Zanim koleś z centrali przekaże informacje do Polkowic, a operator w Polkowicach wyśle ludzi na ratunek ucieka bezcenny czas… Już to przerabiałem jak cymbałowi ze 112 tłumaczyłem gdzie jest wypadek. 50 durnych pytań o lokalizację, bo idiota nie miał pojęcia o jakim miejscu mówię. A gdyby był z Polkowic to od razu by wiedział o czym ja mówię i nie tracił czasu tylko wysłał pogotowie :).

Comments are closed.