Polkowice w hołdzie górnikom

0
1175

Barbórkowe obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem Górnikom Polskiej Miedzi. To jednak nie koniec. O godzinie 17 odbędzie się uroczysta Msza św., na którą Burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki zaprasza wszystkich mieszkańców gminy.

Kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele polkowickich władz samorządowych oraz górnicy. Orkiestra ZG “Polkowice- Sieroszowice” zagrała hymn górniczy, a po złożeniu kwiatów udano się do Urzędu gminy, gdzie muzycy z orkiestry zagrali kilka utworów.

Przypomnijmy, że decyzją prezesa KGHM “Polska Miedź”, orkiestry górnicze grają tylko hymn i ewentualnie spokojne utwory. Wszystko z uwagi na zakończoną żałobę po śmierci górnika w ZG Rudna.

W dniu Waszego święta chciałem Wam podziękować za codzienny trud. Niech św. Barbara ma w opiece Was i Wasze rodziny. To najważniejszy dzień górniczej braci, życzę Wam bezpiecznej pracy i szczęśliwych powrotów do domu– powiedział burmistrz, Łukasz Puźniecki.

Decyzją burmistrza Puźnieckiego,  żony i matki górników, pracownice urzędu, mogą dziś wyjść z pracy już o godz. 13.

W ramach obchodów barbórkowych jeszcze dziś o godzinie 17 w kościele pw. św. Barbary w Polkowicach odbędzie się Msza św. Barbórkowa.

foto: UG Polkowice