Karczma ZZPD

0
1544

ZZPD KGHM Polska Miedź S.A. i 1300 górników na karczmach…

Karczma Piwna z okazji Dnia Górnika to tradycja, która musi mieć miejsce. O ile kopalnie KGHM mają te uroczystości za sobą, o tyle związki zawodowe dopiero zaczynają. 8 i 9 grudnia w hali widowiskowo – sportowej w Głogowie bawili się członkowie ZZPD KGHM Polska Miedź S.A. w ciągu dwóch dni biesiadowało w sumie 1300 górników i zaproszonych gości.

Biesiady górnicze to nieodzowny element corocznego świętowania z okazji Dnia Górnika. Na zabawy przy kuflu piwa zapraszają też związki zawodowe. Rokrocznie w dwóch turach w hali w Głogowie bawią się ci górnicy, którzy związani są ze Związkiem Zawodowym Pracowników Dołowych KGHM Polska miedź S.A. O/ZG Polkowice – Sieroszowice i O/ZG Lubin. Biesiady to też okazja, by podsumować ubiegły już górniczy rok.

– Karczmy są potrzebne, bo to nagroda dla górników, którzy ciężko pracują. To okazja, by spotkać się z kadrą, z którą na co dzień nie można się spotkać. Ten rok dla Sierpolu był dobry, ale jak zawsze ciężki. Te wyzwania, które stoją przed każdą z kopalń są naprawdę duże. Każdy rok nie jest już łatwy, a będzie coraz trudniejszy – mówił Radosław Stach wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. obecny na uroczystości.

Zdjęcia cz.1: kliknij tutaj

Zdjęcia cz 2: kliknij tutaj.