Znęcał się nad ojcem – został zatrzymany

0
1181

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mieszkańcowi gminy Chocianów, który jest  podejrzany o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem. Dramat 84-latka mógł trwa przez wiele lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chocianowie otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 47-letni mieszkaniec gminy Chocianów pobił swojego ojca. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali agresora, który poprzez umieszczenie w policyjnej celi, został odizolowany od pokrzywdzonego.

Późniejsze czynności funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pozwoliły ustalić, że syn pokrzywdzonego 84-latka przez ostatnie kilka lat stosuje wobec niego przemoc. Przez ten czas w miejscu zamieszkania obu mężczyzn miały miejsce awantury, w trakcie których dochodziło do wyzwisk, szarpanin, poniżania oraz aktów przemocy fizycznej– informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą oraz naruszenia u niej czynności narządów ciała, które spowodowały rozstrój zdrowia powyżej 7 dni. Sąd Rejonowy w Lubinie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez polkowickich policjantów, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Poprzedni artykułKarczma ZZPD
Następny artykułPogromca Polaków Imavov rywalem Rębeckiego w walce wieczoru FEN 23
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651