Prześwietlą polkowickie spółki

2
1633
foto: pixabay

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki podpisał umowę pomiędzy Gminą Polkowice, a jedną z kancelarii prawnych na przeprowadzenie audytu w czterech spółkach w których swoje udziały ma Gmina Polkowice.

Chodzi o  Aquapark Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne S.A, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp. z o.o., Polkowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., oraz  Klub Sportowy Polkowice Sp. z o.o.

Audyt ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i będzie miał charakter formalno-prawny. Obejmie m. in. aktualny stan wymienionych spółek, w tym zasady wykonywania nadzoru właścicielskiego, organizację działalności spółek oraz stan zaawansowania inwestycji strategicznych dla Gminy Polkowice.

Wstępnie audyt powinien zakończyć się w lutym 2019 roku, ale termin ten może jeszcze ulec zmianie. Podpisana umowa przewiduje bowiem, że audyt ma trwać przez czas „niezbędny do realizacji przedmiotu umowy”.

2 KOMENTARZE

  1. Czekamy na audyt Ratusza, myślę że każdy chciałby się między innymi dowiedzieć w jaki sposób np. budowa betonowego parku koło kina mogła kosztować około 6.5 miliona złotych. Z kolei mieszkańcy Polkowic Dolnych, którzy tak licznie zagłosowali na Pana Łukasza też chcą wyjaśnienia dlaczego zniszczono ich osiedle blokami PTBS. Przecież za każdą z tych „inwestycji” stoją konkretne i osoby, ich podpisy.

Comments are closed.