Noworoczne przesądy. Czy warto w nie wierzyć?

0
1074
fot. pixabay

Sylwester i Nowy Rok to podobno magiczne dni. Ludzie od dawna przypisują im wyjątkowe moce i wierzą w noworoczne przesądy. Zwiastują one szczęście lub brak powodzenia w nadchodzącym roku.

Jaki Nowy Rok, taki cały rok

W Nowy Rok najlepiej wejść z czystym kontem, bez długów. W ten dzień nie żałujmy sobie dobrego jedzenia i nie przepracowujmy się. W sylwestra dobrze tez spisać na kartce wszystkie swoje zmartwienia i problemy, następnie spalić kartkę. Według starych wierzeń, w ten sposób pozbędziemy się owych problemów. Warto również porozdawać lub powyrzucać stare rzeczy, żeby nadchodzący rok przyniósł zmiany na lepsze.

Zapomnij o porządkach 

W pierwszy dzień nowego roku nie można się przepracowywać. Dotyczy to również codziennych porządków, tj. zmywanie naczyń, czy wyrzucanie śmieci. Warto poczekać z nimi do 2 stycznia. Wynosząc cokolwiek 1 stycznia z domu, można przez przypadek wynieść szczęście, które nie zdążyło się jeszcze zadomowić. Żeby zapewnić sobie pomyślność, w sylwestrowy wieczór nie można nastawiać zegara.

Obserwuj bąbelki

Kiedy wybije północ, warto obserwować bąbelki szampana w kieliszku. Dużo bąbelków oznacza, że czeka nas burzliwy, pełen romansów rok. Zaś mało bąbelków oznacza spokój i dobrostan. Singielki, które poszukują miłości swojego życia, warto, by przysłuchały się rozmowom. Pierwsze męskie imię, jakie wtedy usłyszą, to imię przyszłego ukochanego.

Nabierz dystansu

Bez względu na to, czy wierzymy w noworoczne wróżby, czy nie, warto uporządkować swoje zaległe sprawy i poleniuchować. Sprostowanie nieporozumień z rodziną i znajomymi pomoże nam odnaleźć wewnętrzną równowagę, a pozbycie się niepotrzebnych rzeczy nam nie zaszkodzi.

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułZgarnij wejściówkę na galę FEN23 – Konkurs
Następny artykułPolkowice będą mieć Młodzieżową Radę Miasta?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651