Legniczanin zatrzymany z narkotykami w Polkowicach

0
747

Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 30-letni mieszkaniec Legnicy, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Legniczanin był również pod wpływem narkotyków

Kierowca został  przebadany narkotesterem, który wykazał obecność narkotyków. Narkotester wykazał obecność amfetaminy, metaafetaminy i tetrahydrokannabinolu. Jeśli badanie krwi potwierdzi podejrzenia policjantów, legniczanin usłyszy kolejny zarzut. To jednak nie koniec. Mężczyzna był poszukiwany  w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podczas służby dostrzegli kierującego pojazdem marki citroen, zwracając uwagę na jego nerwowy styl jazdy. Mężczyzna w trakcie prowadzonej rozmowy był wyraźnie podenerwowany. Funkcjonariusze szybko ustalili, co jest przyczyną takiego zachowania. Okazało się, że 30-latek jest poszukiwany przez policjantów z Legnicy i powinien trafić do zakładu karnego w związku koniecznością odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności– informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Na obecnym etapie postępowania 30-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą wyniki z narkotestera, to mężczyzna usłyszy również zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego, co zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Poprzedni artykułPolkowice będą mieć Młodzieżową Radę Miasta?
Następny artykułMniejsze opłaty za wodę i ścieki
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651