Znamy dyżury radnych! Sprawdź, kiedy przyjmują

0
1302

Znamy terminy dyżurów nowo wybranych radnych. Na mieszkańców oczekują oni w każdy wtorek, w godzinach od 16 do 17, w sali 206 polkowickiego ratusza. Chętnym do rozmowy z konkretnym radnym polecamy zapoznanie się prędzej z wykazem dyżurów.

Obecna rada miejska liczy 21 radnych skupionych w trzech klubach: PdMP (7 radnych), Lepsze Polkowice (7), PiS (5).W grudniu z klubu PdMP wystąpiło 2  radnych, otrzymując tym samym status niezależnych. Jak mówi się w kuluarach, wczesną wiosną może dojść do kolejnych odejść z Porozumienia.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, radny jest obowiązany brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany.

W naszej radzie radni pracują w 9 komisjach. Poza tymi ustawowymi, jak komisja rewizyjna, komisja skarg wniosków i petycji, pracują oni m.in. w komisjach zdrowia, oświaty, rozwoju wsi i rolnictwa, opieki społecznej i organizacji pozarządowych oraz sportu i bezpieczeństwa.

Obrady sesji można obejrzeć na żywo na stronach miasta, a archiwalne zapisy dostępne są tutaj: https://www.polkowice.eu/obrady-rady-miejskiej-archiwum.html

Poprzedni artykułUlicami Polkowic przejdzie Orszak Trzech Króli
Następny artykułNajpierw naprawa, potem rozwój
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651