Wpadł z narkotykami

0
1723

Polkowiccy policjanci  zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli też w spodniach podejrzanego woreczek strunowy z kilkoma porcjami handlowymi amfetaminy.

Kierowca zwrócił uwagę funkcjonariuszy podejrzaną jazdą samochodem. 22-letni polkowiczanin zachowywał się też nerwowo, a w rozmowie z policjantami nie potrafił  przedstawić powodów takiego zachowania, ani wyjaśnić niezrozumiałych manewrów, które wykonywał za kierownicą swojego samochodu.

-Funkcjonariusze podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających najpierw dokonali badania narkotesterem, które wykazało obecność zarówno amfetaminy jak i metaamfetaminy, a następnie od zatrzymanego pobrali krew do badań. Jeszcze podczas prowadzonej kontroli w kieszeni spodni zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli woreczek strunowy z kilkoma porcjami handlowymi amfetaminy-

wyjaśnia st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowic.

Dokładne stężenie narkotyku w organizmie kierującego wykaże analiza pobranej krwi. Jeśli jej wynik potwierdzi przypuszczenia funkcjonariuszy, to zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Podejrzany już teraz usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.