Zmarł Paweł Adamowicz. Samorządowcy żegnają prezydenta Gdańska

0
1077
fot. internet

Politycy i samorządowcy z różnych ugrupowań partyjnych wysyłają słowa wsparcia rodzinie, po zamordowanym wczoraj prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu. Kondolencje płyną również z Polkowic.

Paweł Adamowicz został ugodzony nożem w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent miasta został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie lekarze przeprowadzili kilkugodzinną operację. Niestety, nie udało się go uratować. Śmierć samorządowca wstrząsnęła całym krajem. Kondolencje dla rodziny zmarłego prezydenta Gdańska i jego współpracowników płyną również z Polkowic.

-Ogromna strata dotknęła polski samorząd. W osobie Pana Pawła Adamowicza – Prezydenta Miasto Gdańsk straciliśmy wybitnego samorządowca, ale przede wszystkim życzliwego Człowieka.
Niełatwo znaleźć słowa pociechy w tych trudnych dniach. Możemy jednak Rodzinie zmarłego tragicznie Pana Prezydenta życzyć sił do zniesienia bólu i wyrazić nadzieję, że czas złagodzi poczucie straty. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie

-mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Z funkcji prezesa Fundacji WOŚP zrezygnował dzisiaj Jerzy Owsiak.  Rezygnację ogłosił na konferencji w poniedziałek o godz. 15, krótko po tym jako podano informację o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Poprzedni artykułUpominek za świąteczne drzewko
Następny artykułPodziękowali za akcję ratowniczą