Rośnie liczba samochodów w powiecie

1
676

W powiecie polkowickim wciąż wzrasta liczba zarejestrowanych pojazdów. Na koniec ubiegłego roku było ich ponad 51 tysięcy.  Najwięcej osobówek i motocykli.

Na polkowickich drogach coraz więcej samochodów osobowych i motocykli. Pod koniec 2018 roku liczba zarejestrowanych pojazdów przekroczyła 51 tysięcy. Mieszkańcy powiatu kupują pojazdy nie tylko w Polsce ale tez za granicą. Najwięcej sprowadzonych samochodów jest z Niemiec, popularne są też auta z Francji, Szwajcarii oraz Japonii. Rejestrowane były tez pojazdy z Kanady, Norwegii, USA, Litwy i Hiszpanii.

Wzrastającą liczbę pojazdów widać również po braku miejsc parkingowych i natężonym ruchu drogowym. Na drogach powiatu możemy zobaczyć również wiele zabytkowych samochodów, szczególnie z lat 60. i 70. -mówi wicestarosta polkowicki Krzysztof Nester.

W ewidencji pojazdów zabytkowych w powiecie wpisanych jest 32 pojazdów, m.in.

DODGE CHARGER z 1972 roku

fot. CarGurus

VOLKSWAGEN T2 WESTWALIA  z 1963 roku

fot. westfalia.org

MERCURY COMET  z 1975 roku

fot. motor1.com

VOLKSWAGEN KARMANN GHIA z 1963 roku

fot. barett- jackson

Najstarszy pojazd pochodzi z 1960 roku i jest to Chevrolet Del Air

fot. wallalphacoders

Coraz więcej wydaje się również uprawnień do kierowania pojazdami. Pod koniec 2018 roku prawo jazdy posiadało 42 tysiące mieszkańców i jest to blisko tysiąc mieszkańców więcej niż w roku poprzednim.

W ubiegłym roku wydano tez jedno pozwolenie do kierowania tramwajami, a wymieniono 17 zagranicznych dokumentów, w tym po jednym z Pakistanu i Mongolii.

1 KOMENTARZ

  1. Prosimy o informację, ile pojazdów zarejestrowanych jest na terenie gminy i miasta Polkowice.

Comments are closed.