Najmłodsi studenci w mieście zakończyli rok akademicki

0
1234

Młodzi studenci zakończyli rok nauki na Uniwersytecie Dziecięcym przy Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Dzieci odebrały dyplomy  za rok wytężonej nauki i nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnego.

Z nieodpłatnych zajęć korzysta około 100 dzieci. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty i obejmują szereg ciekawych wykładów i wyjazdów.

-Około 100 dzieci z terenu gminy Polkowice wyłoniliśmy w ramach rekrutacji i co roku odnawiamy mniej więcej połowę składu, żeby zapewnić ciągłość kształcenia. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w rekrutacji na nowy rok akademicki. Na dzieci czekają różne atrakcje, w postaci wykładów i wycieczek, których bardzo często nie ma w standardowych programach w szkołach podstawowych. Ponadto wyjazdy i wycieczki, cały przekrój zajęć, od biologii przez chemię, robotykę i astronomię- zachęca Dariusz Zając, kanclerz Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Dzieciom podobały się wyjazdy i spotkania ze znanymi osobistościami, tj. Tomasz Karolak i Szymon Hołownia. Z uśmiechem na ustach wspominają również lekcje o nietoperzach i karaluchach.

-Uczyłam się dużo o chemii i dinozaurach. Bardzo mi się podobało. Wszystko mi się podoba. Najbardziej zajęcia z niespotykanymi na co dzień zwierzętami. Wykłady są super, bo mogę się na nich dużo dowiedzieć mówi Dorotka, młoda studentka.

W środę, 23 stycznia, rusza kolejny nabór na dziecięcą uczelnię. O godzinie 10 zostanie uruchomiona elektroniczna rekrutacja poprzez stronę www.ud.ujw.pl. Inauguracja kolejnego roku zaplanowana jest na koniec lutego.

Poprzedni artykułChcą zadbać o seniorów
Następny artykułZa co wnuczęta kochają swoich dziadków?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651