14.9 C
Polkowice
piątek, 24 września 2021 23:40:59
[wp_bannerize_pro categories="przyfj"]
Strona główna -Promowane- Będą podwyżki płac. KGHM podpisało porozumienie.

Będą podwyżki płac. KGHM podpisało porozumienie.

0
1496
fot. KGHM

Jest porozumienie płacowe w KGHM Polska Miedź S.A. Zakłada ono podwyżki płac dla górników od 1 stycznia br. Firma porozumiała się ze związkami.

Miedziowy gigant zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie wzrostu płac w 2019 roku. Stawki mają pójść w górę o 5,6%.

“Po raz pierwszy w historii dialogu KGHM Polska Miedź S.A. oraz central związkowych tak szybko ustalono wysokość podwyżek”– tak wynika z komunikatu miedziowej spółki.

“Negocjacje poszły nadzwyczaj sprawnie, a porozumienie jest satysfakcjonujące, bo na co dzień prowadzimy dialog i wspólnie pracujemy. Strona społeczna ma wszystkie potrzebne informacje i partnerów w nas. Wiemy, że jesteśmy wspólnie odpowiedzialni za jak najlepsze funkcjonowanie KGHM i jego zrównoważony rozwój” – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński.

Strony ustaliły również, że w momencie zmian w obowiązujących przepisach dotyczących podatku od wydobycia niektórych kopalin podejmą rozmowy w sprawie wypłaty dodatkowej nagrody rocznej za wypracowanie zysku.

 

kghm.com

Poprzedni artykułMiał być tysiąc, a jest prawie 16 mln!
Następny artykułZmiany w radzie nadzorczej polkowickiej przychodni. Czas na fachowców!
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651