Budżet powiatu uchwalony

0
972

Dochody prognozowane na poziomie ponad 58 mln złotych i o około pół miliona złotych większe wydatki – tak wygląda budżet na rok 2019, który radni jednogłośnie uchwalili.

Uchwalony budżet oscyluje na podobnym poziome, co w roku ubiegłym. Dochody prognozowane na poziomie 58 808 588  mln złotych i o około pół miliona złotych większe wydatki – tak wygląda budżet na rok 2019, który radni jednogłośnie uchwalili.

-Myślę, że będzie to stabilny budżet, patrząc na możliwości, jakie mamy. W 2019 roku powiat polkowicki niestety będzie musiał znów zapłacić wysoki podatek „janosikowy” ponad 6 mln, ale ogromnym problemem jest brak wpływów z CIT-u. Sprawi, to  że tempo rozwoju powiatu będzie mniejsze niż w poprzednich latach. Mimo tych trudności zabezpieczyliśmy na wydatki inwestycyjne, w 2019 roku  ponad 10,65 % planowanych wydatków ogółem- mówi starosta Kamil Ciupak  i dodaje – deficyt zostanie pokryty z wolnych środków z lat ubiegłych.

Priorytetem mają być wydatki na rozwój komunikacji w regionie i polityka społeczna. W tym roku na te zadania zabezpieczono ponad 7,8 mln zł.

-W tym roku będziemy musieli także zakończyć ważne inwestycje, które finansowane są ze środków unijnych. To m.in. termomodernizacja i remont Zespołu Szkół w Polkowicach. Ze środków zewnętrznych wykonany zostanie także remont mieszkań dla dzieci z placówki socjalizacyjnej. Poza tym, czekają nas także dwa zadania drogowe w gminie Grębocice, na które gmina przekazała nam wsparcie – wymienia starosta.

Powiat Polkowicki, jako jeden z dziesięciu w Polsce będzie musiał oddać do budżetu państwa obowiązkowe wpłaty do budżetu tzw. ”Janosikowe”. Na 2019 rok Janosik wynosi 6.311.945 zł i wzrósł w stosunku do roku ubiegłego o 87,35 % (było 3.369.263 zł) w tym roku stanowi 10,65 % wydatków ogółem.

Poprzedni artykułPrzywieźli worek medali z czeskiego Jabłonca
Następny artykułNajlepsza inicjatywa nagrodzona
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651