Powstała nowa klasa patronacka w Polkowicach

0
2590

Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach połączył siły z firmą Leadec Sp. z o.o. Dzięki temu powstanie nowa klasa patronacka w zawodzie technik elektryk. To szansa na płatne staże i co najważniejsze, szansa na zatrudnienie polkowickich uczniów. Obie strony podpisały dzisiaj w tej sprawie porozumienie.

Firma Leadec jest obecnie wiodącym dostawcą usług technicznych wspomagających produkcję zakładów przemysłowych. Dzięki klasie patronackiej uczniowie będą mogli przede wszystkim zdobywać doświadczenie zawodowe w firmie.

-Utworzenie kształcenia w zawodzie technik elektryk wymagało czasu, wielu ustaleń i rozpoznania rynku. To nowy kierunek, który będzie uruchamiany w kierunku kształcenia w zawodzie elektromechanik– mówi Jolanta Rubiś- Kulczycka, dyrektor Zespołu Szkół w Polkowicach

To jest bardzo ważny moment z dwóch powodów. Pierwszy to jest taki, że chcemy tutaj wspólnie uczestniczyć w procesie kształcenia młodzieży, chcemy pokazać techniczne uwarunkowanie nowej techniki i nowej technologii przemysłu 4.0.– mówi Dariusz Kowalski dyrektor Oddziału Leadec sp. z o.o. w Polkowicach.

To już druga klasa patronacka w Polkowicach, która zwiększy szanse polkowickich uczniów na rynku pracy.

-Jestem przekonany, że to dobra kontynuacja i dobry znak na rozwój nowych miejsc pracy, a przede wszystkim naszej szkoły– podsumował dzisiejsze podpisanie porozumienia Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

 

Poprzedni artykułZmiany w radzie nadzorczej polkowickiej przychodni. Czas na fachowców!
Następny artykułPrzywieźli worek medali z czeskiego Jabłonca
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651