Zmiany w radzie nadzorczej polkowickiej przychodni. Czas na fachowców!

6
2867

W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych odwołana została rada nadzorcza. Jej dotychczasowych członków, powołanych jeszcze z rekomendacji burmistrza z PdMP, zastąpili fachowcy związani ze służbą zdrowia.

W konsekwencji dzisiejszych decyzji, nowymi członkami rady nadzorczej PCUZ zostali: dr n. med. Jerzy Uzar, Jolanta Dankiewicz oraz Jerzy Michalak.

Jerzy Uzar jest m. in. zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz członkiem Rady Społecznej Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Ukończył Akademię Medyczną oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

Jolanta Dankiewicz jest Prezesem Zarządu Szpitala na Wyspie Sp. z o.o. w Żarach. Absolwentka Politechniki Zielonogórskiej, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Jerzy Michalak pełnił funkcję wicemarszałka i członka zarządu Województwa Dolnośląskiego. Był odpowiedzialny m. in. za wojewódzką służbę zdrowia. Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

W skład odwołanej dziś rady wchodzili: Robert Kurowski, Monika Dąbrowska oraz Dariusz Zając. Wszyscy byli wskazani do RN przez byłego burmistrza Wiesława Wabika z Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic (PdMP).

Akcje Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A., w której większościowym właścicielem jest Gmina Polkowice, posiadają także Powiat Polkowicki, Gmina Radwanice, Gmina Przemków oraz Mariola Kośmider.

6 KOMENTARZE

  1. Że co? Jak Mariola Kośmider? To ja też chcę kupić akcje w przychodni. Może jak będę akcjonariuszem, to bez kolejki będę obsługiwany. Nie napiszę, że też chciałbym być dyrektorem z taka pensja.

  2. Wreszcie może coś się zmieni. A przede wszystkim mniejsze kolejki dla pacjentów i podejście do pracowników. Bo to co tam się dzieje to chyba jakiś żart.

  3. Każdy kto ma rodzinę poza Polkowicach i opowiada, jak funkcjonuje przychodnia w Polkowicach, to ludzie nie mogą uwierzyć. W rejestracji chamstwo i grubianstwo, z laską odpowiedzą na pytanie, za każdym razem odsylajaja do lekarza. A same nie potrafią wziąć za słuchawkę i spytać, to od czego one są? Z moich podatków im płacę! W Lubinie nie do pomyślenia, by rejestratorka wysłała mnie, bym coś sobie uzgadniala z lekarzem. A pracowników u nas jeden na drugim. Zróbcie tam audyt. A lekarze po 4-5h dziennie przyjmują. Zamiast 8h tak jak w innych miastach.

  4. Ludzie,kolejki są wszędzie .Jedz do Lubinia,Głogowa bądź za granice.Kolejki do lekarza są wszędzie.

  5. Jolu. Nie zmieni się nic gdyż PCUZ obsługuje około 27 tyś.Tu przydała by się jeszcze jedna albo i trzecia przychodnia, wtedy może coś.A pewnie się jeszcze pogorszy bo dużo kontraktów,lekarzy obecna dyrektor załatwia poprzez doświadczenie ,znajomośc i bycie w tym środowisku od 20 lat.Widząc co zrobiło pdmp z budżetem i co chciało zrobić ,podejrzewam że nie będzie miło i fajnie.

  6. Tylko konkurencja pomoże. Jak klienci zaczną odchodzić od PCUZ. Pół załogi trzeba będzie zwolnić nagle wszyscy będą klaniac sie w pas z wielkimi uśmiecha mi. Tak było u mojego brata w Rybniku. 5 lat temu do lekarza rodzinnego nie mógł się dostać. Powstało kilka nowych, małych przychodni, w miejscach po sklepach na osiedlu i teraz wszędzie wszyscy mili, byleby tylko u nich się leczyć.

Comments are closed.