Droga na trasie Polkowice- Sieroszowice jest już przejezdna

0
1081

Od samego rana doszło do serii wypadków na polkowickich drogach. Jeszcze do niedawna zablokowana była droga na trasie Polkowice- Sieroszowice. Policjantom udało się już przywrócić ruch w obu kierunkach i droga jest przejezdna.

Jak podkreśla rzecznik polkowickiej policji jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o przyczynach kolizji, ale niewątpliwie wpływ miały fatalne warunki atmosferyczne o poranku.

-W chwili obecnej zakończyła się obsługa trzech kolizji, w których uczestniczyło pięć pojazdów osobowych oraz dwa autobusy. W wyniku tych zdarzeń pięć osób trafiło do szpitali. Kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, byli trzeźwi. Obecnie trwa obsługa kolejnych zdarzeń, do których doszło w krótkim odstępie czasu na tej samej drodze mówi st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Warunki na drogach dla kierowców o poranku były  bardzo trudne. Na ulicach wytworzyła się cienka warstwa lodu, która znacznie utrudniała jazdę.  Pod szybem Polkowice Zachodnie doszło do zderzenia autokaru oraz pięciu samochodów osobowych. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: KARAMBOL