Szczerze o Aquaparku: „Przez 20 lat nie było tutaj modernizacji”

3
2803

Ma być miejscem przyjaznym mieszkańcom, otwartym na ich pomysły i przede wszystkim bezpiecznym. O sytuacji finansowej polkowickiego Aquaparku, planach modernizacji i problemach, przed jakimi stoi spółka, mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezes zarządu Sebastian Sypko.

Obiekt nie był modernizowany od 20 lat i to między innymi dlatego, że dopiero niedawno polkowicki Aquapark nabył prawa autorskie do projektu pierwotnego.  Spółka przez wiele lat finansowana była jedynie z budżetu gminy Polkowice. Teraz ma się to zmienić. Pomysły o tym, jak to zrobić, oparte są o rzetelne analizy i plany.

Przez lata ten obiekt, w mojej opinii, zubożał bardzo mocno w części technicznej. Obecnie spółka niestety nie bilansuje się, mniej więcej 200-300 tysięcy miesięcznie wydajemy więcej niż zarabiamy. Mitycznych środków z Aqua Hotelu (ok. 6 mln zł, przypomina red.) praktycznie nie ma. I to co mnie najbardziej boli, to to, że te środki przez kilka lat nie zostały w jakikolwiek sposób spożytkowane na to, żeby zwiększać atrakcyjność tego obiektu. Pieniądze szły na działalność bieżącą, oczywiście z remontami i tego typu rzeczami. Spółka nie szukała finansowania zewnętrznego. Chcę, żeby to się zmieniło– mówi Sebastian Sypko, prezes Aquapark Polkowice Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne S.A.

Wśród pomysłów na uatrakcyjnienie obiektu pojawia się m.in. powstanie klubu dziecięcego i lokalu ze zdrową żywnością. Realizacja planów jest możliwa dzięki pracownikom, których potencjał, jak podkreśla prezes Sypko, zostanie w końcu uwolniony.

–Pomysły są, oparte o rzetelne analizy, rzetelne plany. Rzecz w tym, aby Aquapark zrzucił z siebie piętno oblężonej twierdzy, a stał się otwarty na mieszkańców, a także na inicjatywy pracowników. To jest bardzo ważne. Chodzi też o to, żeby zacząć pozyskiwać środki zewnętrzne a nie tylko co roku obarczać właściciela tym, żeby podnosił kapitał spółki- skomentował Roman Tomczak rzecznik polkowickiego magistratu.

Przewidywany termin modernizacji to przełom wakacji. Sama modernizacja, ze względu na poziom finansowania, przewidziana jest na lata 2019- 2021.

 

 

 

Poprzedni artykułZmiany w polkowickim PTBS
Następny artykułKontrolują pustostany
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

3 KOMENTARZE

  1. Ja jestem przeciwko modernizacji, no chyba, że trochę odnowić prysznice i tyle. Ale miliony na rury wydawać z pieniędzy gminnych to już fanaberia. Kogo to przyciagnie? Za dwa lata nowy obiekt w Lubinie przyciągnie Polkowiczan i Aqua park znowu nie będzie się bilansowal, a miliony pójdą na modernizację.

  2. Nie zgadzam się z Agą, Polkowice stać na porządny obiekt i tego oczekują mieszkańcy.

  3. Pani Agnieszko pani tok myślenia przypomina mi słowa jednego z kandydatów na prezydenta “po co nam lotnisko skoro budują w Berlinie “

Comments are closed.