Kontrolują pustostany

0
925

Polkowiccy policjanci kontrolują pustostany, wiaty i ogródki działkowe w ramach akcji Zima 2018/2019. Jednocześnie apelują do mieszkańców z prośbą o zgłaszanie miejsc przebywania osób bezdomnych i potrzebujących pomocy.

Policjanci sprawdzają każde zgłoszone miejsce, jednak zaznaczają, że w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji, należy zadzwonić pod numer 112.

-Na tą chwile podjęte na terenie powiatu polkowickiego działania odnoszą pozytywny skutek, ponieważ tej zimy nie odnotowaliśmy przypadku śmierci człowieka z powodu wychłodzenia organizmu. Niestety w województwie dolnośląskim zarejestrowano już 10 takich przypadków, dlatego funkcjonariusze nadal apelują do społeczeństwa o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury– mówi st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Sytuacje osób potrzebujących można również zgłaszać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W katalogu dostępnych zagrożeń znajduje się również takie, które może mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Mowa o kategorii „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy, co staje się bardzo istotne w przypadku spadku temperatur.

 

 

Poprzedni artykułSzczerze o Aquaparku: „Przez 20 lat nie było tutaj modernizacji”
Następny artykułPorządnie zatrzęsło w Zagłębiu Miedziowym [edit]
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651