Polkowiczanki “zwolnione z teorii”

0
1637
Zuzanna Drobina i Wiktoria Dąbrowska

Polkowiczanki Zuzanna Drobina i Wiktoria Dąbrowska biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Olimpiadę poleca wielu pracodawców, w tym Microsoft i Fundacja PZU.

W olimpiadzie udział biorą licealiści z całego kraju, którzy realizują projekty społeczne i przez praktykę  uczą się zarządzania projektami oraz współpracy. Polkowiczanki chcą zrealizować serię wykładów coachingowych w szkołach, które zainspirują ich młodszych kolegów i koleżanki do działania,  i walki o własne marzenia. Pierwsze spotkania motywujące ruszają już po feriach.

-Długo myślałyśmy nad tematem projektu i wymyślałyśmy, że fajną sprawą będzie motywowanie innych do działania. Fajnie jest mieć swój cel i zdobywać go w życiu. Już samo jego posiadanie jest czymś ważnym, czymś co wywołuje nasz uśmiech każdego dnia- mówi Wiktoria Dąbrowska, uczennica ZS Chocianów.

Platforma edukacyjna “Zwolnieni z Teorii” powstała w 2013 roku. Dzięki niej, każdy młody człowiek ma możliwość darmowego nabywania kompetencji tj. współpraca, komunikacja, czy przywództwo. Platforma opiera się na metodzie nauczania Social Project Method, która polega na realizacji prawdziwych projektów społecznych. Tym samym rozwijane są praktyczne kompetencje, które trudno zdobyć ucząc się samej teorii.

Pierwszy etap olimpiady to “inicjacja”, która polegała na opisie naszego projektu i beneficjentów. Kolejnym było “planowanie”, gdzie musiałyśmy szczegółowo opisać nasz plan działania. Teraz szykujemy się do etapu “realizacji” przedsięwzięcia– mówi Zuzanna Drobina, uczennica I LO w Lubinie.

Twórcą Zwolnionych z Teorii jest startup społeczny Social Wolves. Do tej pory z platformy skorzystało już 43 tys osób. Dzięki ich pracy społecznej skorzystało natomiast 10 mln osób. 

Poprzedni artykułJest szansa na pracę w policji
Następny artykułMagdalena Zawadzka patronką Dni Teatru
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651