Ceramiczne dzieła sztuki

0
1322

Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, która działa przy Polkowickim Centrum Animacji funkcjonuje od tego roku w Szkole Podstawowej nr 3. Przez cały rok odbywają się tam warsztaty ceramiczne.

Na ceramiczne warsztaty uczęszczają stypendyści, którzy stale podnoszą swoje artystyczne kwalifikacje. Dzięki warsztatom w pracowni mogą brać udział w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Jak podkreśla Justyna Gleba-Kajak z Polkowickiego Centrum Animacji, w Polkowicach zainteresowanie pracą w glinie jest duże.

-W Polkowicach jest bardzo duże zainteresowanie pracą w glinie. Zachwycamy się wszystkimi pracami. Zazwyczaj mamy listy rezerwowe do tych pracowni, bo chętnych jest naprawdę dużo- mówi.

W trakcie warsztatów dzieci przygotowują praca na liczne konkursy. O swojej pracy na XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, opowiada Seweryn Gołdyn.

Myślałem o tym, jak mogło tam być. Pomyślałem, że dziecko mogłoby napisać list do matki w postaci obrazu. To dziecko nie potrafiło pisać.  Namalowało jak tam jest. Widać, że się boi i prosi, że prosi pomoc. Jak ta praca zostanie wypalona i nie pęknie to wtedy przyjdzie czas na szkliwienie– opowiada.

Zdolni artyści mogą liczyć na wsparcie. Jedna z najmłodszych uczestniczek warsztatów 8- letnia Blanka otrzymała w tym roku Gminne Stypendium Artystyczne.

 Fajnie jest tutaj. Lubię lepić z gliny. Chciałam dostać glinę pod choinkę. I zbieram na piec. Chce mieć w domu własną pracownie–  mówi młoda stypendystka.

Całość rozmowy znajdziecie tutaj: CERAMIKA W POLKOWICACH

 

Poprzedni artykułMagdalena Zawadzka patronką Dni Teatru
Następny artykułRemont w placówce Perspektywy już trwa
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651