Legniczanka zatrzymana

0
966

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 27-letnią legniczankę, która w jednym z polkowickich sklepów ukradła kosmetyki za kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

-Policjanci wezwani na interwencję do jednej z polkowickich drogerii zatrzymali zastaną w sklepie 27-latkę, która jak się okazało zaledwie kilka dni wcześniej odwiedziła ten sam sklep, ale bynajmniej nie po to, żeby zrobić zakupy. Zatrzymana dokonała wtedy kradzieży kosmetyków, których wartość wyceniono na kwotę 1853 złotych- mówi st. sierż. Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że zatrzymana ma już na swoim koncie liczne kradzieże, za które odbywała w przeszłości karę pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 27-latce zarzut kradzieży. Teraz mieszkance Legnicy przyjdzie ponownie stanąć przed sądem.

Okazało się również, że kobieta była zarejestrowana w Systemie Informacyjny Schengen jako osoba poszukiwana w celu ustalenia jej miejsca pobytu.

Za przestępstwo, o które jest podejrzana grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.