Dodatkowe kursy na tereny wiejskie

2
1123

Komunikacja podmiejska działa na terenie gminy Polkowice z powodzeniem od siedmiu lat. Teraz żółte autobusy wyruszą na tereny wiejskie również w soboty.

Gmina uruchamia trzy nowe linie, które skomunikują tereny wiejskie z Polkowicami. Na razie mają charakter testowy. Mówi Adam Trybka, radny z terenów wiejskich.

-Mieszkańcy bardzo często dopytują o weekendowe kursy podczas spotkań wiejskich. Na chwilę obecną, po wielu spotkaniach i dyskusjach, ruszyły kursy pilotażowe na tereny wiejskie. Będą to linie autobusowe po trzy kursy– mówi radny.

Zakład Komunikacji Miejskiej sprawdzi, w jakich godzinach mieszkańcy podróżują najczęściej i przygotuje docelowy rozkład jazdy.  Przypomnijmy, że jedną z wyborczych  obietnic obecnej władzy w czasie kampanii wyborczej, były darmowe i wygodne połączenia terenów wiejskich z Polkowicami również w weekendy.

Dodatkowe kursy dotyczą trzech linii:

linia nr 3A: z Jędrzychowa, przez Sobin do Polkowic,

linia nr 4 Sucha Górna – Kazimierzów – Moskorzyn – Guzice – Trzebcz – Polkowice

linia nr 5 Żelazny Most – Pieszkowice – Dąbrowa – Tarnówek – Komorniki – Żuków, Guzice – Trzebcz – Polkowice.

 

2 KOMENTARZE

  1. W końcu będę mogła spokojnie podjechać sobie w sobotę na cmentarz. Widać ze cos w koncu dla ludzi takich samotnych jak ja. Dziekuję.

  2. Czasami ludzie pisza zeby zlikwidowac darmowa komunikacje bo kierowcy busow traca praca. Ja odpowiem ze nie kazdego stac zeby 8 zl zaplacic za busa jesli jezdzi 2 razy dziennie przez 6 dni w tygodniu. Busy musza byc punktualne, czyste i jezdzic wg rozkladu a nie jak im sie chce i jak ludzi stoi na przstanku wtedy ludzie wybiora te forme transportu. Jestem ZA! darmowa komunikacja i powinna sie rozwijac.

Comments are closed.