Drużyna AMP futbolu w Polkowicach? To możliwe!

0
1269
fot. internet/ Amp Futbol Ekstraklasa

Pierwsi zawodnicy już są, ale wciąż jest ich za mało, żeby utworzyć zespół. Pochodzą z Poznania, Jeleniej Góry, Kielc a nawet Szczecina. Wieloletni trener Górnika Polkowice Grzegorz Karmelita chce utworzyć drużynę AMP futbol w Polkowicach.

Pierwsza drużyna AMP futbolu powstaje w Polkowicach. Wieloletni trener Górnika Polkowice Grzegorz Karmelita chce, by zawodnicy po amputacjach kończyn dostali swoją szansę i wzięli udział w meczach ligowych. Do założenia zespołu namówił go trener reprezentacji Polski Marek Dragosz.

Jesteśmy w trakcie tworzenia zespołu i nie jest to łatwe, ale jesteśmy pełni nadziei, że się uda. Chętni do grania gdzieś są, ale z uwagi na niepełnosprawności z jakimi się zmagają, mogą mieć opory przed ujawnieniem. Chcemy im pomóc. Zawodników czeka przede wszystkim trening, ale pamiętajmy, że jest to również forma rehabilitacji. I to nie tylko fizyczna, ale również wsparcie fizyczne- mówi Grzegorz Karmelita.

W Polsce istnieją jedynie cztery takie kluby. W Krakowie, Warszawie i Bielsku Białej. Tworzą one ekstraklasę amp futbolu rozgrywając mecze systemem turniejowym (2 razy po 25 minut).

-Przede wszystkim musimy utworzyć zespół i na początek może to być 10 osób. To już bardzo dużo. Pozwoli nam to funkcjonować jako piąty zespół w Polsce- dodaje Karmelita.

-Chciałbym zaprosić każdego kto ma ochotę trenować. Nie tylko z Polkowic, ale i z Legnicy, Lubina, Zielonej Góry, Wrocławia. Dla każdego znajdzie się miejsce- zachęca trener.

Poprzedni artykułSpora kasa na sport
Następny artykułPodwójna wpadka
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651