Artyści zostali wyróżnieni

0
1030

34 młodych artystów otrzymało z rąk burmistrza Polkowic listy gratulacyjne i stypendia. Wśród stypendystów nie brakuje rzeźbiarzy, malarzy, poetów i aktorów.

Warunkiem otrzymania wyróżnienia są m.in. szczególne osiągnięcia w dziedzinach twórczości artystycznej i upowszechnianiu kultury. Twórczość polkowickich artystów zdobywa coraz większe uznanie w międzynarodowych konkursach i to w różnych dziedzinach sztuki i literatury. Dzieła są niepowtarzalne i wyjątkowe, a przekonał się o tym osobiście burmistrz Puźniecki, który od jednego ze stypendystów otrzymał w prezencie swój portret.

Pomyślałem, że portret pana burmistrza będzie miłym podziękowaniem za stypendium, za możliwość dalszego rozwoju. Na co dzień jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach, a malarstwo i rysunek to moja pasja. Na początku wykonanie portretu zajmowało mi od tygodnia do dwóch. Obecnie zajmuje mi to jeden dzień, czasem dwa- mówi Marek Czarnik.

Wśród wyróżnionych artystów znalazła się również wielokrotnie nagradzana 14-letnia Anna Józków. Młoda artystka jest debiutującą pisarka, z kilkoma publikacjami na koncie. Najważniejsza jest dla niej “Posłuchaj babci, zapytaj dziadka”, w której odwołuje się do losów rodziny, żyjącej na kresach.

W tej książce jest opisana historia mojej rodziny, która bardzo mnie ciekawiła. Poczułam wenę i pisałam. Moja babcia jest bardzo dumna, często się wzrusza, gdy czyta tę książkę, bo pochodzi z tamtego regionu. Rodzice są ze mnie dumni, nauczyciele też. To bardzo miłe – mówi.

Burmistrz Łukasz Puźniecki nie ukrywa, że wsparcie młodych polkowiczan to bardzo ważna dla niego kwestia. – Chcemy doceniać osoby, których dokonań na co dzień nie można w żaden sposób zmierzyć, czy policzyć. Chcemy pokazać, że takie elementy aktywności społecznej są bardzo ważne. Wnoszą wiele do naszego miasta. Kolorują naszą prozaiczną często rzeczywistość.

 

Poprzedni artykułZatańczyli poloneza
Następny artykułBędzie zespół ds. Rad Osiedlowych [PILNE]
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651