On kradł, ona sprzedawała

0
2376

Polkowiccy kryminali wykryli nie tylko sprawcę kradzieży butów i torebek z jednego z pomieszczeń magazynowych na terenie gminy Polkowice, ale także osobę, która sprzedawała pochodzące z kradzieży mienie. Para okazała się małżeństwem. 

Proceder, który w ostatnich dniach został ujawniony i zakończony przez polkowickich policjantów trwał od października zeszłego roku. W tym okresie pracownik jednej z firm regularnie dokonywał kradzieży mienia z pomieszczeń magazynowych, którego łączna wartość sięgnęła prawie 4 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, wszystkie przedmioty trafiały następnie do jego żony, która założyła fikcyjne konto na portalu społecznościowym za pośrednictwem, którego sprzedawała skradzione buty i torebki.

Na tą chwilę bilans policyjnych ustaleń w tej sprawie, wskazuje że z magazynu skradzionych zostało nie mniej niż 28 par butów i 5 damskich torebek. Policjanci już odzyskali znaczną część skradzionego mienia, które nie zostało jeszcze sprzedane, a znajdowało się w mieszkaniu podejrzanych- informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy. -Mieszkańcy powiatu żagańskiego na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego usłyszeli już zarzuty. Mężczyzna usłyszał ich łącznie 4 i odpowie za przestępstwa kradzieży. Jego 27-letniej żonie został przedstawiony zarzut paserstwa- dodaje.

Obojgu podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.