Spanikował na widok policji

0
1173

Zobaczył policyjne auto i spanikował. Przy tym miał problemy z utrzymaniem toru jazdy. Policjanci, którzy zatrzymali siedzącego za kierownicą 18-letniego mieszkańca gminy Radwanice do kontroli, od razu zauważyli, że zarówno on jak i siedzący na fotelu pasażera mężczyzna, są wyraźnie zdenerwowani zaistniałą sytuacją.

-Funkcjonariusze patrolując ulice Polkowic, zwrócili uwagę na pojazd marki bmw za kierownicą, którego siedział 18-letni mieszkaniec gminy Radwanice. Kiedy mężczyzna zorientował się, że jest obserwowany, znacząco zwiększył tempo jazdy. Wzrost prędkości spowodował jednocześnie zmniejszenie kontroli na prowadzonym pojazdem– mówi st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Policjanci podejrzewając, że przyczyną nerwowego zachowania może być stan trzeźwości kierowcy, podjęli wobec niego interwencję. Okazało się, że kierowca posiadał przy sobie amfetaminę. Ten sam środek psychotropowy miał w kieszeni bluzy 25-letni pasażer, przy którym ujawniono również marihuanę.

-Policjanci kontynuując interwencję przebadali zatrzymanego 18-latka narkotesterem. Urządzenie wykazało, że kierowca znajduje się pod wpływem metaamfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań, a policjanci zatrzymali jego prawo jazdy– dodaje Rybikowski.

Poprzedni artykułKwiaty dla polkowiczanek
Następny artykułBędzie blokada budowanej S3, będzie interpelacja
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651