Władze Polkowic chcą wybudować lądowisko dla śmigłowców ratowniczych

0
1741
(od lewej) Marek Świder- dyrektor kopalni ZG Rudna, Łukasz Puźniecki- burmistrz Polkowic, Jan Wojtowicz- pełnomocnik burmistrza ds. transportu i górnictwa.

Gmina chce wybudować lądowisko dla śmigłowców ratowniczych w pobliżu kopalni ZG Rudna. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo górników. Władze miasta prowadzą już rozmowy z dyrekcją kopalni.

Władze Polkowic za priorytet postawiły sobie budowę lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ma ono powstać w pobliżu kopalni ZG Rudna.

-Chcemy zapewnić górnikom bezpieczeństwo i gwarancję tego, że w przypadku wstrząsu lub innego tragicznego wydarzenia, pomoc ratownicza będzie jak najbliżej nich. Obecnie trwają rozmowy z dyrekcją kopalni ZG Rudna oraz Państwową Strażą Pożarną w celu określenia dokładnej lokalizacji. Chcemy, żeby zarówno ratownictwo, jak i infrastruktura z nią związana, była na najwyższym, światowym poziomie- mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

W Polkowicach przy ul. Ogrodowej, znajduje się już jedno, awaryjne i nieutwardzone lądowisko dla ratowniczych śmigłowców. Lądowisko które powstanie w pobliżu kopalni ma być utwardzone, oświetlone i spełniać najwyższe standardy techniczne.

Poprzedni artykułZmiana prezesa w KS Górnik Polkowice
Następny artykułRusza Polkowicki Budżet Obywatelski 2020
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651