Podsumowali kampanię “Chronię życie przed rakiem”

0
830

W Polkowicach odbyła się 13 konferencja w ramach kampanii „Chronię Życie przed Rakiem”.

Przez cały marzec w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych można było skorzystać lub zarejestrować się na bezpłatne badania w ramach gminnego programu profilaktyki nowotworów. Akcja ma przypominać polkowiczanom, szczególnie kobietom, jak ważne jest ich zdrowie oraz zachęcać do regularnych badań.

-Odzew jest ogromny. Kampania się kończy, a panie wciąż przychodzą i dopytują o badania. Zależy nam na tym, aby nauczyć kobiety samobadania piersi, bo USG piersi nie można robić tak często, a mammografia refundowana przez NFZ jest dopiero od 50 roku życia. Wpajamy przede wszystkim młodym kobietom, jak ważne jest wykonywanie cytologii, a także prowadzenie zdrowego trybu życia – mówi Danuta Dawidowicz, położna środowiskowo-rodzinna.

Udział w konferencji wzięły także ambasadorki kampanii- Maja i Paulina Kuczyńskie, których twarze można było zobaczyć na bilbordach promujących akcję.

Ambasadorkami jesteśmy już drugi raz. I Nie chodzi tutaj tylko o bywanie na billboardach, ale o ideę – mówi Paulina.Przygotowałyśmy film motywacyjny i wygrałyśmy. Myślę, że trafiłyśmy tym do wielu młodych ludzi, którzy po obejrzeniu naszej pracy zastanowili się nad sobą – dodaje Maja.

Program „Chronię życie przed rakiem” finansowany jest z budżetu gminy Polkowice.