Zmiany w magistracie

0
1576

Dotychczasowy Wydział Inwestycji, Remontów i Utrzymania został podzielony na dwa odrębne wydziały: Wydział Inwestycji Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych (IRZ) oraz Wydział Komunalny (KOM).

Weszło w życie Zarządzenie Burmistrza Polkowic, zmieniające w części Regulamin Organizacyjny Urzędu Gminy Polkowice. Zmiany polegają m. in. na podziale dotychczasowego Wydziału Inwestycji, Remontów i Utrzymania na dwa odrębne wydziały: Wydział Inwestycji Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych (IRZ) oraz Wydział Komunalny (KOM)

-W przypadku Wydziału IRZ pozwoli to osiągnąć lepsze niż do tej pory efekty w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje w gminie. To ważne m. in. z powodu pozostawionego przez poprzedników gigantycznego długu. To dlatego w wielu przypadkach Gmina Polkowice nie jest w stanie sama w stu procentach sfinansować planowanych inwestycji– informuje Roman Tomczak, rzecznik polkowickiego magistratu i dodaje, że utworzenie Wydziału Komunalnego będzie miało bezpośrednie przełożenie na jakość życia mieszkańców.

-Reakcja na bieżące naprawy i remonty będzie możliwa bez zbędnych procedur, które w wielu przypadkach wydłużały proces najprostszych nawet remontów. Zdaniem Łukasza Puźnieckiego, burmistrza Polkowic, urząd musi być sprawny i reagować jak najszybciej na sygnały mieszkańców– mówi.

W wyniku przekształceń w strukturze administracyjnej UG Polkowice zostały zlikwidowane niektóre stanowiska pracy. Marzena Olejnik, była dyrektor Wydziału Inwestycji, Remontów i Utrzymania, oraz jej dwie zastępczynie – Kinga Drzyzga oraz Magdalena Traczyk-Szydłowska, zostały odwołane ze swoich funkcji. Trzeci z zastępców dyrektora dotychczasowego Wydziału Inwestycji, Remontów i Utrzymania, Adam Kończak, otrzymał trzymiesięczny okres wypowiedzenia ze świadczeniem pracy.

Podpisane dzisiaj zarządzenie określa także bezpośredni nadzór burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego nad działalnością Wydziału Inwestycji Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych.

 

Poprzedni artykułPodsumowali kampanię “Chronię życie przed rakiem”
Następny artykułJest dyrektor PCA
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651